Zamknij

Kartuska Jedynka zaprasza młodych i zdolnych na ciekawe warsztaty

11:11, 22.11.2021 | M.Dz.
Skomentuj fot. SP nr 1
REKLAMA

Trwa nabór do czwartej edycji Projektu Edukacyjnego "Młodzi Zdolni", który realizuje SP nr 1 w Kartuzach. Na szósto i piątoklasistów ze szkół powiatu czekają warsztaty interdyscyplinarne z fizyki i matematyki oraz humanistyki i lingwistyki. Zgłoszenia trwają do 26 listopada. 

Projekt Edukacyjny Młodzi Zdolni skierowany jest do najzdolniejszej młodzieży klas piątych i szóstych powiatu kartuskiego. Jednak, jak informuje SP nr 1, ze względu na ograniczoną ilość miejsc wynikającą z obostrzeń epidemicznych pierwszeństwo w naborze będą mieli uczniowie klas szóstych z gminy Kartuzy.

Każdy uczestnik projektu otrzyma indeks, który poświadczać będzie udział w poszczególnych zjazdach oraz będzie dowodem zaliczenia całego programu. Spotkania będą trwały 50 minut, a prowadzone będą jedynie w formie warsztatów, dyskusji, prac projektowych. Program zachęci również uczestników do podejmowania przeróżnych wyzwań i krytycznego myślenia w stosunku do omawianych zagadnień.

Spotkania odbywać się będą od grudnia do marca w soboty, w godzinach 9.00 - 13.00. Każdy zjazd składać się będzie z trzech bloków: w ramach kształcenia humanistycznego, fizyczno-matematycznego oraz języka obcego.

- Dotychczasowe edycje projektu edukacyjnego Młodzi Zdolni udowodniły, że młodzi ludzie mają mnóstwo energii, talentów i chcą je rozwijać pod kierunkiem nauczycieli z pasją. Dlatego kolejny rok nauczyciele Jedynki zapraszają na blok warsztatów interdyscyplinarnych. Będzie łączenie fizyki z matematyką, humanistyki z lingwistyką. To wszystko wzbogacone warsztatami medialnymi i spotkaniami z ciekawymi ludźmi. Jestem przekonany, że obecna edycja jest niezwykle potrzebna w dobie pandemii. Postaramy się zapewnić wysoką jakość zajęć, a przede wszystkim dać możliwość współpracy - mówi Dariusz Zelewski, dyrektor SP nr 1 w Kartuzach. 

W IV Edycji Projektu Młodzi Zdolni może wziąć udział 40 uczniów. Na zgłoszenia uczniów klas 6 ze szkół powiatu kartuskiego organizatorzy czekają do 26 listopada.

Więcej szczegółów o projekcie na stronie SP nr 1 w Kartuzach.

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%