W Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach gościli dziś przedstawiciele policji i straży pożarnej, aby opowiedzieć uczniom klas pierwszych o zasadach bezpieczeństwa. Pierwszaki miały okazję zobaczyć mobilny symulator zagrożeń pożarowych i dowiedzieć się o potencjalnych niebezpieczeństwach, które czyhają w domu czy na ulicach.
Mobilny symulator zagrożeń pożarowych to multimedialne narzędzie edukacyjne, które pokazuje niebezpieczne sytuacje "na żywo". Przedstawia realne zagrożenia w życiu codziennym: w domu, w obiektach użyteczności publicznej, na obszarach przyrodniczych. Służy jako wsparcie w edukacji dzieci i młodzieży.
To inteligentny model domu jednorodzinnego, w którym komputery i urządzenia elektroniczne kontrolują każdy jego element. Intuicyjne sterowanie oświetleniem, drzwiami i innymi modułami odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji.
Sterowane przez komputery efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym realnie oddają grozę sytuacji, pobudzając wyobraźnię widzów. Miniaturowe czujki, monitorowane przez komputery domku, alarmują jego "mieszkańców".
Zainstalowane w budynku kamery pozwalają na wirtualne uczestnictwo w sytuacjach niebezpiecznych. To, co dzieje się w miniaturowych pokojach, widać na dużym ekranie.
Lekcja z tym ciekawym urządzeniem odbyła się w środę w SP nr 1 w Kartuzach. Podczas inauguracji projektu edukacyjnego "Uczę się bezpieczeństwa" obecni byli uczniowie klas pierwszych oraz m.in. st. bryg. Piotr Socha - Pomorski Komendant Wojewódzki PSP, mł. insp. Krzysztof Kozelan - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, Sylwia Biankowska - wiceburmistrz Kartuz, a także powiatowi komendanci policji i PSP - nadkom. Tomasz Juński oraz mł. bryg. Paweł Gil.
- Cieszymy się, że kolejna, niezwykła lekcja o bezpieczeństwie odbywa się w naszej szkole - powiedział dyrektor SP nr 1 Dariusz Zelewski. - Z policją współpracujemy na co dzień, na początku roku szkolnego i podczas innych ważnych akcji. Sąsiadami naszej szkoły są strażacy, więc codziennie widzimy ich wyjazdy do akcji.
Pierwszaki z kartuskiej jedynki mogli podejść do symulatora i opowiedzieć o zagrożeniach, które widzą w poszczególnych jego pomieszczeniach. Poradzili sobie znakomicie i udowodnili, że doskonale wiedzą, jak zachować bezpieczeństwo, zarówno w domu, jak i w przestrzeni publicznej.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz