Dziewięcioro studentów - mieszkańców powiatu kartuskiego, otrzymało dziś Stypendia Starosty Kartuskiego. Uroczyste wręczenie odbyło się dziś w Starostwie Powiatowym, w obecności rodziców młodych, zdolnych ludzi.
Była to 20. edycja Stypendiów Starosty Kartuskiego dla najzdolniejszych studentów z powiatu kartuskiego. Każdy z nagrodzonych otrzymał po 5,4 tys. zł, które będzie wypłacone w dwóch transzach - po 2,7 tys. zł.
Jak podkreślano, Program Wspierania Uzdolnień w powiecie kartuskim to nie tylko finansowe wsparcie studentów, ale również wyraz uznania dla ich pracy, pasji i zaangażowania.
- To dla nas duma, że absolwenci naszych szkół i mieszkańcy powiatu kartuskiego studiują i osiągają wspaniałe wyniki. Studiujecie na różnych uczelniach: Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Gdańska czy Politechnika Warszawska. Mamy nadzieję, że zdobędziecie zawody, które zasilą rozwój naszego powiatu - powiedział Bogdan Łapa, starosta kartuski.
Wsparcie dla studentów przyznawane jest niezależnie od rodzaju uczelni, trybu studiów czy kierunku, co pozwala docenić różnorodne talenty i pasje.
[FOTORELACJA]30462[/FOTORELACJA]
Kryteria obejmują nie tylko wysoką średnią ocen (minimum 90% maksymalnej średniej), ale także osiągnięcia naukowe, działalność pozanaukową oraz aktywność na rzecz powiatu kartuskiego.
W tym roku nagroda trafiła do dziewięciu osób. Są to:
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz