W muzycznej podróży przez francuskie dziedzictwo muzyczne wzięli udział uczestnicy czwartkowej odsłony Acco World Music Festivalu, którzy zebrali się przed Restauracją Maraska w Sulęczynie. W piątek i sobotę kolejne koncerty.
Acco World Music Festival Sulęczyno to wyjątkowe muzyczne wydarzenie, które rozpoczęło się w minioną niedzielę. Wówczas słuchacze wzięli udział w sentymentalnej podróży do filmów i seriali, które oglądała Polska w latach 90. i 2000.
Z kolei w czwartek, przed Restauracją Maraska w Sulęczynie odbył się Charlène Loubette Trio. Był to pierwszy koncert tego zespołu w Polsce.
[FOTORELACJA]29972[/FOTORELACJA]
Dziś (piątek) na terenie parku Hotelu Leśny Dwór w Sulęczynie wystąpi Riccardo Tesi&Elastic Trio z Włoch.
Riccardo Tesi po raz pierwszy w Polsce. Ten wybitny akordeonista i kompozytor uważany jest za jednego z najważniejszych przedstawicieli współczesnej sceny folkowej we Włoszech. Jego koncerty to połączenie tradycyjnej muzyki śródziemnomorskiej z jazzową improwizacją, rytmiczną energią południowej Europy i nowoczesnymi aranżacjami, niepowtarzalny mix włoskiej energii i śródziemnomorskiego pulsu.
Zagra również Dorota Miśkiewicz z zespołem oraz Zbigniew Chojnacki.
[ZT]69388[/ZT]
Dorota Miśkiewicz jest jednym z najważniejszych polskich głosów jazzowych. Kompozytorka, autorka tekstów, wizjonerka kreującą śmiałe, artystyczne pomysły. Zakotwiczona w jazzie, chętnie wypływa na szerokie wody innych estetyk muzycznych, nierzadko eksperymentalnych. Po raz pierwszy wystąpi na scenie ze Zbigniewem Chojnackim, akordeonistą, improwizatorem i kompozytorem, który znany jest ze swoich odważnych połączeń akordeonu z elektroniką.
Z kolei w sobotę festiwal przeniesie się do Amfiteatru Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.
Wystąpi Gdański Kwartet Akordeonowy: Maciej Kacprzak, Paweł Ratajek, Paweł Wiśniewski, Wojciech Ulanowski
To czterech młodych i utalentowanych instrumentalistów, którzy założyli swój zespół z miłości do akordeonu i muzyki kameralnej. Absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku i laureaci licznych konkursów.
Zagrają także Lena Jonsson i Johanna Juhola - superduet złożony z fińskiej gwiazdy akordeonu i szwedzkiej ikony skrzypiec. Artystki łączą własne kompozycje z muzyką ludową swoich krajów, tworząc świeżą i lekką mieszankę, urozmaiconą improwizacją. W duecie pozwalają się spotkać swojej kreatywności i muzycznej zabawie.
Wystąpi również grupa Talisk: Mohsen Amini (koncertina), Benedict Morris (skrzypce), Charlie Galloway (gitara). Jedna z najgłośniej komentowanych folkowych grup XXI wieku – Talisk – od niemal dekady przełamuje schematy i nadaje nowe muzyczne kierunki. Z ponad 15 milionami odsłuchań, 10 tysiącami sprzedanych płyt na całym świecie i wyprzedanymi koncertami na pięciu kontynentach – od Paryża po Nowy Jork, Londyn, Tokio, Glasgow czy Vancouver – szkockie trio zyskało wierną publiczność na całym globie.
Na finał zaplanowano zaś koncert Magdaleny Steczkowskiej i Marcina Wyrostka.
Marcin Wyrostek to wybitny akordeonista, znany z niezwykłej ekspresji i łączenia muzyki klasycznej z rozrywką i folkiem. Magdalena Steczkowska to utalentowana wokalistka o wyjątkowej wrażliwości i szerokim spektrum stylistycznym. Ich wspólny projekt to pełne emocji spotkanie dwóch silnych osobowości scenicznych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz