Zamknij

Debaty obywatelskie i szkolenia - rusza Akademia Kompetencji Obywatelskich

11:03, 04.09.2018 | mat.pras./oprac.W.D.
Skomentuj fot.mat.pras.
REKLAMA

Wykłady dotyczące ustroju Polski, szkolenia z trenerami biznesu, sesje tutoringowe i debaty obywatelskie - taką ofertę przygotowała Pomorska Akademia Kompetencji Obywatelskich. To nowy projekt edukacyjny realizowany przez Instytut Debaty Publicznej pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratorium Oświaty. Projekt obejmuje szkoły w miejscowościach: Rumia, Reda, Wejherowo, Kartuzy, Puck, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Malbork, Gniew, Sztum.

Pomorska Akademia Kompetencji Obywatelskich jest odpowiedzią na fakt, że edukacja obywatelska realizowana w ramach obowiązkowych zajęć w szkołach średnich nie jest wystarczająca dla angażowania uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Brak zainteresowania młodzieży tą tematyką widoczny jest choćby w wynikach obowiązkowych egzaminów.

- Byliśmy zszokowani, kiedy okazało się, że średni wynik egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie wyniósł w zeszłym roku zaledwie 26 proc. Tylko 13 proc. zdających było w stanie poprawnie odpowiedzieć na połowę pytań - mówi Andrzej Skiba, prezes zarządu Instytutu Debaty Publicznej. - W projekcie zamiast typowych lekcji odbędą się wykłady prowadzone przez nauczycieli akademickich, szkolenia z trenerami biznesu, sesje tutoringowe oraz debaty obywatelskie w formule oksfordzkiej.

fot.mat.pras.

Celem zajęć jest przede wszystkim rozwój praktycznych umiejętności uczniów. Kluczowe dla rozwoju młodych obywateli jest to, żeby nie skupiać się wyłącznie na wiedzy teoretycznej.

- Jest ona ważna, ale jeszcze bardziej istotne są umiejętności miękkie, niezbędne do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i rozwoju zawodowego - podkreśla Tomasz Solarski, kierownik zespołu szkoleniowego.

Zajęcia potrwają od września do grudnia, a ich zwieńczeniem będzie gala finałowa na Uniwersytecie Gdańskim. Dzięki finansowaniu ze środków FIO Narodowego Instytutu Wolności udział w Akademii jest dla uczniów bezpłatny.
 

(mat.pras./oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

No właśnie ...No właśnie ...

0 4

"Ustrój Polski"- podobny do republik bananowych, gdzie rządzi jeden guru otoczony gromadą bijących czołem szamanów.
Szkoda, że już nie mamy prezydenta, premiera i parlamentu. Mamy to, na co zasługujemy, czyli wszystko w porządeczku. 18:10, 04.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hhhhhhhh

2 0

Cos mi sie wydaje ze bedzie pranie mozgu
20:46, 04.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój NTwój N

3 1

gdzie dotacje UE tam pranie mózgu
jak zrobić z Polaka europejczyka dotacje na walkę z kseonofobią :)
jak zrobić z hetero homo czytaj dotacje na walkę homofobią :)
jak zrobić islamistę z katolika dotację na walkę z islamofobią :)
jak zrobić kobiete z faceta dotację na walkę z dyskryminacją :)
a wracając do tematy perełka indoktrynacji cyt: "Kluczowe dla rozwoju młodych obywateli jest to, żeby nie skupiać się wyłącznie na wiedzy teoretycznej."

buahahah no tak, no po co wiedza, przecież dzisiaj nie potrafią odróżnić solidarności od komunizmu, o czym świadczą marsze KODu, KODziarze myślą że solidarność walczyła o prawa sodomitów i o skorumpowane sądy :))
bezwiednymi masami łatwo jest sterować, a kasa i fundację tylko deprawują ! 08:31, 05.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RacjaRacja

0 1

Pislamskie prawo szariatu dominuje nad wszystkim. Konstytucja, Dekalog oraz prawo własności idą do kosza. 17:56, 05.09.2018


0%