Zamknij

WSD w Pelplinie podało aktualną liczbę kandydatów na księży

W.D. 14:46, 27.10.2025 Aktualizacja: 14:57, 27.10.2025
3 Zdjęcie ilustracyjne. fot.archiwum Zdjęcie ilustracyjne. fot.archiwum

Łącznie 30 mężczyzn studiuje w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. W tej chwili w zajęciach będzie uczestniczyć 26 studentów, ponieważ cztery osoby przebywają na urlopie dziekańskim. 

Informowaliśmy już, że w tym roku na studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie zgłosiło się jedynie dwóch kandydatów. W ubiegłym roku rok akademicki rozpoczynało 5 studentów. 

Pelplińskie seminarium zaktualizowało wczoraj dane dotyczące liczby studentów przygotowujących się do stanu kapłańskiego. I tak - na II roku studiów naukę pobiera 5 alumnów, na III roku - również 5, na IV roku - 6, na V - 3, a na VI - 5.

[ZT]72786[/ZT]

To dane na 26 października. Jak informuje WSD w Pelplinie, na uczelni studiuje obecnie 30 osób, a 4 studentów przebywa na urlopie dziekańskim. 

Spadek liczby powołań kapłańskich widoczny jest w całej Polsce. Z danych Polskiej Agencji Prasowej wynika, że pierwszy rok w seminariach duchownych diecezjalnych i zakonnych rozpoczęło w tym roku 289 mężczyzn. Rok temu było ich 301, a dwa lata temu - 280. Ogółem w seminariach duchownych jest łącznie 1453 mężczyzn.

Rok temu było ich 1594, a w 2023 r. - 1690. Z tego w diecezjalnych seminariach duchownych do kapłaństwa przygotowuje się 974 kleryków. Rok temu było ich 1041.

Z kolei w seminariach zakonnych jest 479 mężczyzn, a rok wcześniej było 553 - wynika z danych przekazanych PAP przez przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych ks. dra Jana Frąckowiaka.

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

Ja Ja

0 0

I tak za dużo

16:34, 27.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

@ Ja@ Ja

0 0

To ty w różowych rajtuzach? Buuhaahaaa!

16:54, 27.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wietnamski turysta Wietnamski turysta

0 0

Oby było więcej powołań...
Duże Błogosławieństwa Bożego dla kandydatów!

17:03, 27.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%