Zamknij

Wybrano logo roweru metropolitalnego MEVO. Co sądzicie?

11:09, 26.06.2018 | M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum/M.Dz.

Pomarańczowy napis MEVO, nawiązujący do wyglądu roweru i sprawiający wrażenie ruchu - ten projekt okazał się najlepszy w konkursie na logo roweru metropolitalnego. Zdobył 36,51 proc. głosów internautów. Logo stworzyło studio Engram.

Internauci mogli wybierać spośród czterech projektów stworzonych przez Studio Świerszcze i Engram. Najwięcej - 36,51 proc. głosów zdobył pomarańczowy napis MEVO, nawiązujący do rowerowych kształtów. 

źródło: Facebook/Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot

Oszczędne w formie i w kolorze rozwiązanie zaprojektowaliśmy z myślą o specyficznych nośnikach (np. rama roweru) oraz estetyce różnorodnej przestrzeni publicznej, w której marka będzie przecież żyła. Jednocześnie myśleliśmy o logo, jako punkcie wyjścia dla tworzenia przyjaznej i przyciągającej marki. W końcu to dopiero początek naszej drogi! Przed nami i partnerami sporo pracy i wysiłku, by nasz znak graficzny przerodził się w markę z prawdziwego zdarzenia. Mamy mocną nadzieję, że przybliży ona nie tylko idee roweru publicznego mieszkańcom regionu, ale zbliży jeszcze mocniej miasta naszej metropolii do siebie - piszą członkowie studia na swojej Facebookowej stronie.

Niewiele mniej - 34,63 proc. głosów zdobył projekt Studia Świerszcze. screen z: http://rowermetropolitalny.pl/

Na logotyp MEVO można było głosować od 8 do 18 czerwca. Wśród osób, które zagłosowały i uzasadniły swój wybór zostaną wybrane te, których komentarz był najbardziej kreatywny. Można było zdobyć bilety do kina, miesięczne karnety na Mevo oraz gadżety partnerów przedsięwzięcia. 

System Roweru Metropolitalnego stworzy w listopadzie 2018 roku 4080 rowerów. 100% floty będzie posiadało wspomaganie elektryczne. Mieszkańcy Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Pucka, Redy, Rumi, Kartuz, Sierakowic, Somonina, Stężycy, Władysławowa, Żukowa, czy Pruszcza Gdańskiego w trakcie swoich codziennych podróży będą mogli skorzystać z najnowocześniejszych jednośladów, wyposażonych m.in. w moduły GPS czy elektrozamek. Wypożyczenie będzie proste i intuicyjne, a dokonamy tego przy pomocy smartfona lub karty. Będzie to najnowocześniejszy system w Polsce i Europie.

Projekt „Budowa Roweru Metropolitalnego OMG-G-S” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17 218 259 zł.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

BenooBenoo

3 0

MEVO??? kto wymyślił tą durną nazwę nie kojarzącą się z niczym?

Kolejne pieniądze europejskie wyrzucone w błoto - kiedyś trzeba *%#)!& zwrócić, unia nie daje nic za darmo 12:47, 26.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AbdeAbde

0 1

Co za *%#)!& hahahah. Głosowanie było 13:15, 26.06.2018


MevoMevo

2 0

Moglo byc nawiazanie np.do Mewy i kolor kaszubski - czarno-zloty,z elementem barw Polski,z okazji 100-niepodleglosci:) 08:20, 27.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone