Zamknij

Kiedy pojadą wieczorne pociągi z Gdańska do Kartuz? Trwa ustalanie rozkładu

11:47, 19.06.2020 | M.Dzienisz
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

Mieszkańcy Kartuz pracujący w Trójmieście i podróżujący pociągami pytają, kiedy przywrócone zostaną wieczorne połączenia z Gdańska do Kartuz. Urząd Marszałkowski odpowiada, że trwa przygotowywanie rozkładu jazdy, który wprowadzony zostanie od 1 lipca 2020 r. 

W związku z trwającą epidemią zawieszone zostały niektóre kursy na linii PKM na trasie Gdańsk - Kartuzy. W ograniczonym rozkładzie jazdy nie znalazły się m.in. wieczorne połączenia z Trójmiasta do Kartuz. 

Czytelnicy pytają, kiedy i czy w ogóle przywrócone zostaną połączenia około godz. 21.00, 22.00.

- Mąż właśnie tymi pociągami wracał z pracy, jak miał na drugą zmianę. Wiemy też, że te połączenia były popularne i jeździło nimi sporo osób - pisze nasza Czytelniczka. 

Z pytaniem zwróciliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. 

 Najbliższa zmiana rozkładu jazdy, która jest w trakcie przygotowania, planowana jest od 1 lipca 2020 r. Praca nad korektą rozkładów jazdy opiera się m.in. na podstawie dokładnie określonych potrzeb pasażerów, którzy określą godzinę odjazdu i relację pociągu, z którego chcieliby skorzystać. Pozwala to na doprecyzowanie zmian. Otrzymujemy również sprawozdania z frekwencji od przewoźników wykonujących przewozy na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Wspomniane informacje napływające od Czytelników pokrywają się ze zgłoszeniami wpływającymi bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego i będą przeanalizowane. Sprawa poruszana jest również z Burmistrzem miasta Kartuz - podkreśla Bartosz Stępień z Departamentu Infrastruktury UMWP.

Po zatwierdzeniu rozkład jazdy zostanie podany ma zostać do wiadomości publicznej.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, wkróce dzięki zmianom w rozkładzie, na stacji Gdańsk Wrzeszcz, która jest ważnym węzłem linii SKM będzie łatwiej się przesiadać do pociągów w kierunku Kościerzyny i Kartuz.

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz