Zamknij

Wojewódzkie dożynki odwołane. Nie będzie też konkursu na wieniec

14:47, 12.08.2020 | M.Dz./info: UMWP
Skomentuj Dożynki wojewódzkie w 2019 r. odbyły się w Kartuzach. fot. archiwum/M.Dz.
REKLAMA

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju Samorząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o odwołaniu Dożynek Wojewódzkich. Nie będzie też konkursu na wieniec dożynkowy. Odprawiona zostanie jedynie msza święta w Pelplinie.

Samorząd województwa, mając na względzie wieloletnią tradycję organizowania tych dożynek, tegoroczne uroczystości zastąpi Wojewódzkimi Obchodami Święta Plonów. Odprawiona zostanie wyłącznie msza św. dziękczynna za plony i o Boże błogosławieństwo dla rolników. Msza święta odprawiona zostanie w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP w Pelplinie w sobotę 12 września 2020 r. o godz. 12.00. Współorganizatorami jest Diecezja Pelplińska oraz Urząd Miasta i Gminy Pelplin.

- Uroczystość będzie transmitowana na żywo przez Radio Głos - Katolicką Rozgłośnię Diecezji Pelplińskiej, media Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Miasta Pelplin - informuje Biuro Prasowe UMWP.

Samorząd Województwa Pomorskiego zrezygnował też z organizacji wojewódzkiego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz z innych wydarzeń towarzyszących dożynkom.

- Oczywiście robimy to w trosce o mieszkańców, o uczestników, rolników - wszystkich, którzy co roku brali udział w dożynkach wojewódzkich, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Było to wydarzenie, które przyciągało zawsze kilka tysięcy osób - podkreśla Krzysztof Pałkowski, zastępca dyrektora departamentu środowiska i rolnictwa UMWP.

 

(M.Dz./info: UMWP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

FanaberiaFanaberia

1 0

Koncerty odbywają się na legalu, ale dożynki to już większa impreza ;p 23:38, 14.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz