Zamknij

21. edycja Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy. Zgłoś przedsiębiorstwo!

12:18, 06.10.2020 | UMWP/oprac.W.D.
Skomentuj fot.UMWP/Gdańskie Centrum Multimedialne
REKLAMA

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2020”. Jest to jedna z najbardziej cenionych regionalnych nagród, przyznawana wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Organizatorem konkursu nieprzerwanie od 2000 roku jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości. Konkurs odbywa się pod patronatem marszałka województwa pomorskiego.

Wychodząc naprzeciw postulatom środowisk gospodarczych, zdecydowano w tym roku o przesunięciu terminu konkursu na miesiące jesienne. Za szczególnie ważne w obecnych trudnych czasach uznano zachowanie ciągłości konkursu i promocję postaw biznesowych. Jest to też wyraz szacunku dla wartości, które przyświecają konkursowi od samego początku, zwłaszcza takich jak odpowiedzialność i wytrwałość w dążeniu do celu. Swoje miejsce wśród kategorii konkursowych znajdą zarówno przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji w naszym regionie, jak i młodsze firmy.

fot.mat.pras.

W ciągu minionych 20 lat finalistami nagrody zostało kilkaset najlepszych przedsiębiorstw, które w sposób szczególny wywarły wpływ na pomorską gospodarkę. Finaliści konkursu byli wielokrotnie nominowani do innych prestiżowych nagród gospodarczych, takich jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, czy Nagroda Polskiej Rady Biznesu.

Partnerem merytorycznym konkursu jest PwC, jedna z wiodących na świecie firm doradczych, która będzie także przygotowywać rekomendacje dla komisji konkursowej. Organizacja konkursu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu mBanku SA – głównego sponsora, a także Olivii Business Centre – partnera strategicznego.

Zgłoszenia przyjmowane są w wersji elektronicznej do 19 października 2020 r. Do konkursu mogą przystąpić przedsiębiorstwa, które mają zarejestrowaną siedzibę na terenie województwa pomorskiego. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz materiały do pobrania (regulamin, formularze) dostępne są na stronie internetowej Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy http://www.gryfgospodarczy.pl.

Kategorie konkursowe

- Lider innowacji – nagradzane będą firmy wprowadzające na rynek innowacyjne usługi i produkty, przyczyniające się do rozwoju Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.

- Lider eksportu – kategoria skierowana do przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową, a pod uwagę brane będą nie tylko wielkość eksportu, a przede wszystkim konsekwentne rozszerzanie rynków zbytu.

- Lider inwestycji – skierowana do przedsiębiorstw, których działalność inwestycyjna wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych, zwłaszcza ich wpływ na rozwój gospodarczy otoczenia.

- Lider odpowiedzialności społecznej – skierowana do przedsiębiorstw, które są zaangażowane m.in. w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, wspierają i wdrażają działania na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza takie, które mają pozytywny wpływ na otoczenie firmy i współpracują w obszarze CSR z organizacjami pozarządowymi.

- Pomorski start-up skierowana jest do młodych firm, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat i wyróżniają się nowatorskim pomysłem, stabilnym źródłem finansowania, społeczną i biznesową wartością start-upa.

- Lider kształcenia zawodowego – skierowana jest do pracodawców, którzy angażują się i aktywnie wspierają kształcenie zawodowe uczniów podejmując współpracę ze szkołami zawodowym i z województwa pomorskiego.

- Lider przedsiębiorczości młodzieżowej – skierowana jest do osób lub podmiotów, które organizują oraz wspierają przedsiębiorczość młodzieżowa, w środowiskach akademickich, szkolnych. Nagradzane będą takie działania, które sprzyjają rozwojowi kompetencji młodzieży w zakresie przedsiębiorczości, poprzez naukę, zabawę lub bezpośrednie działanie.

- Gmina przyjazna przedsiębiorcom – skierowana do samorządów lokalnych na terenie województwa pomorskiego, które konsekwentnie i systematycznie prowadzą działania na rzecz rozwoju i wspierania przedsiębiorczości na swoim obszarze.

Media i instytucje patronujące konkursowi przyznają dodatkowo jednemu z uczestników konkursu Gryfa Medialnego.

(UMWP/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%