Zamknij
REKLAMA

Wsiedli za kierownicę po alkoholu lub narkotykach. Zostali zatrzymani

10:37, 17.05.2022 | info: KPP Kartuzy, oprac. M.Dz.
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum/M.Dz.
REKLAMA

Policjanci z Kartuz w miniony weekend uniemożliwili dalszą jazdę czterem kierowcom. Trzech zatrzymanych mężczyzn prowadziło swoje pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości, a czwarty- pod wpływem narkotyków. Ponadto jeden z nich prowadził pojazd pomimo zakazu.

Pierwszego kierowcę zatrzymano w sobotę przed godz. 2.00 w Kiełpinie. Jego zachowanie wzbudziło czujność policjantów. 

- Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał co mogło oznaczać, że jest on pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W związku z tym funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość mężczyzny oraz zbadali go na obecność narkotyków - informuje Aldona Domaszk, oficer prasowy kartuskiej policji.

Badanie narkotestem wykazało, że 39-latek jest pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy forda oraz przetransportowali do szpitala w celu pobrania krwi do badań.

Kolejnego kierowcę - 29-latka kierującego volkswagenem, zatrzymano o godz. 23.00 w Żukowie. Policjanci zbadali mu trzeźwość - okazało się, że ma on w swoim organizmie około 0,6 promila alkoholu.

Trzeci kierujący został zatrzymany w minioną niedzielę. Zgłoszenie o jadącym prawdopodobnie nietrzeźwym, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał po godzinie 15:00. Policjanci pojechali do Małkowa, gdzie zatrzymali 31-latka, który podróżował fordem. Funkcjonariusze przebadali go alkomatem i okazało się, że ma on w swoim organizmie około 2,4 promila alkoholu.

Ostatni kierujący został zatrzymany w niedzielę przed godz. 19:00 w Egiertowie. Funkcjonariusze z kartuskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 31-letniego kierowcę motoroweru sonik. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy. Okazało się, że ma on w swoim organizmie około 2,3 promila alkoholu. Ponadto podczas czynności służbowych okazało się, że 31-latek ma zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

- Apelujemy o zdrowy rozsądek oraz trzeźwe myślenie! Tym razem na szczęście nikomu nic się nie stało, ale pamiętajmy, że decydując się na jazdę na „podwójnym gazie” czy pod wpływem narkotyków, jesteśmy zagrożeniem nie tylko dla siebie ale również dla innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla Aldona Domaszk.

(info: KPP Kartuzy, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

shaIom5gshaIom5g

1 4

tak sie konczy brak przymusu szczepien 11:07, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytaniepytanie

7 2

Czy któryś z zatrzymanych jest Polakiem? 11:47, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zdzisek Zdzisek

5 1

To są dobre chłopaki tylko trochę zbłądzili w życiu, więc należy im się mała reprymenda ☝️☝️☝️ 12:14, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%