Od 23 października do 2 listopada na terenie powiatu kartuskiego prowadzona jest akcja "Stroisz 2025”, której celem jest ochrona zasobów leśnych oraz zapewnienie bezpieczeństwa osób odwiedzających lasy w okresie jesiennym. W działaniach uczestniczą funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sierakowicach oraz Straży Leśnej w Lipuszu.
Aspirant Robert Puzdrowski oraz Komendant Straży Leśnej Wojciech Kulas koordynują wspólne patrole, które mają na celu przede wszystkim przeciwdziałanie nielegalnemu pozyskiwaniu gałęzi, stroiszu i innych surowców leśnych. Takie praktyki, choć często bagatelizowane, prowadzą do degradacji środowiska naturalnego oraz strat w gospodarce leśnej.
Funkcjonariusze przypominają, że zbieranie surowców leśnych bez zezwolenia jest wykroczeniem, a w niektórych przypadkach - przestępstwem. Dlatego jednym z kluczowych elementów akcji jest także edukacja i informowanie mieszkańców o zasadach korzystania z terenów leśnych.
Patrole prowadzone są zarówno w godzinach dziennych, jak i wieczornych, na obszarach szczególnie narażonych na nielegalną działalność. Oprócz ochrony przyrody, służby zwracają również uwagę na bezpieczeństwo osób przebywających w lasach, zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu przed Dniem Wszystkich Świętych.
Wspólna inicjatywa policjantów i leśników ma na celu nie tylko egzekwowanie przepisów, lecz także budowanie świadomości ekologicznej mieszkańców regionu.
Służby apelują do wszystkich mieszkańców powiatu kartuskiego o poszanowanie przyrody i przestrzeganie obowiązujących przepisów.
3 0
Dlaczego ktoś mówi o degradcji środowiska zwykłych ludzi co chodza do lasu ile set hektarów zostało wyciętych pod kolej drogi ekspresowe obwodnicę nowe osiedla domy to wszystko nazywa się nic zejdzicie lewacy *%#)!& i przestanice nam wciskać *%#)!& kity.
2 0
Policjanci powinni chronić zasoby leśne przed Leśnikami
1 0
wejdź sobie na google maps na mapę Polskich lasów, wyobraź sobie, że Polska to wielka choinka, jeśli chodzi o lasy, potem zrób powiększenie i co zobaczysz ??? zobaczysz w tych lasach dziwne dziury, dziwne pasy po masowych wycinkach???
Morawiecki, Tusk ??? STROISZ sobie ze mnie durnia????