Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Zdrowo, smacznie i kolorowo na Targu Produktów Ekologicznych

13:59, 28.09.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. Magda Dzienisz

Warzywa i owoce z certyfikowanych gospodarstw na Kaszubach, przetwory, ekologiczne kosmetyki, ciasta i lokalne potrawy - w takie produkty można było zaopatrzyć się na XIV Kartuskim Targu Produktów Ekologicznych.

Już po raz czternasty Kartuzy gościły producentów i rolników ekologicznych z Kaszub i nie tylko. Sprzedawane na targu produkty spożywcze były najwyższej jakości, nie zawierały środków konserwujących, pozostałości pestycydów, GMO - wszystkie są produkowane metodami nie naruszającymi równowagi środowiska przyrodniczego.

Można było kupić ziemniaki, marchew, jarmuż, dynie, jabłka... Były dżemy i soki z aronii, świeże jaja, miody i sery. Nie zabrakło swojskich wędlin, kiełbas i mięsnych przetworów. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich sprzedawały domowe przetwory, ciasta, pierogi, zupy i chleb ze smalcem. Wszystko to cieszyło się dużym powodzeniem.

Były także stoiska Nadleśnictwa Kartuzy, Kaszubskiego Parku Krajobrazowego czy PODR. O prawidłowej segregacji śmieci mówili urzędnicy z Kartuz, a najmłodsi mogli wziąć udział w grach i zabawach - oczywiście związanych z ekologią. Na stoiskach można było również zaopatrzyć się w ekologiczne kosmetyki. Wystąpił też zespół folklorystyczny Lomničan Veľká Lomnica ze Słowacji.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Organizatorem targu było Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych BioPomorze. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

infoinfo

2 0

były badane że taka pewność ? "ładna" żywność = opryski

jedni chwalą, drudzy mówią nie brać od działkowców bo walą wszystko jak leci. Prawda oczywiście leży po środku a niezaprzeczalnym faktem jest niska jakość produktów sklepach, nawet jajka się inaczej gotuje, zdejmuje łupinkę itd. 19:09, 28.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone