Zamknij
REKLAMA

Somonino. Spacery małymi dolinami, wąwozami i wzdłuż rzek. Trwają zapisy!

13:58, 29.06.2020 | nadesłane: UG Somonino, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. Facebook/Gmina Somonino
REKLAMA

Gratka dla miłośników przyrody i pieszych wycieczek - w gminie Somonino organizowane są spacery edukacyjne. Pierwszy, który odbędzie się 3 lipca, wieść będzie Wąwozem Trątkownickim, drugi - 5 lipca - przez tereny północno-wschodniej krawędzi Wysoczyzny Żukowsko-Przywidzkiej i w Przełom Somoniński. Zapisy trwają!

Gmina Somonino zaprasza na spacery rodzinne po malowniczych terenach gminy. Pierwszy spacer organizowany jest już w ten piątek - 3 lipca. Odbędzie się w godz. 17.00 - 19.30, a jego trasa wiodła będzie przez Wąwóz Trątkownicki - Jar Raduni w miniaturze.

W programie: spacer Wąwozem Trątkownickim wzdłuż strużki. Zaznajomienie z geomorfologią i zbiorowiskami roślinnymi i najcenniejszymi gatunkami roślin, w szczególności tych kwitnących wiosną. Uwrażliwienie odbiorców na walory przyrodnicze mały dolin i rzek w gminie Somonino. Miejsce zbiórki: Trątkownica, przepust na Strużce na drodze Kiełpino - Borcz.

Drugi spacer odbędzie się w niedzielę 5 lipca w godz. 14:00-17:30. Uczestnicy poznają graby, wąwozy i Radunię - przyrodniczą wizytówkę Somonina.

W programie: Piesza wycieczka przez tereny północno wschodniej krawędzi Wysoczyzny Żukowsko-Przywidzkiej i w Przełom Somoniński, gdzie większość mieszkańców rzadko zagląda. Pokazanie wiosennego aspektu botanicznego, geomorfologii, zaakcentowanie ważnej roli lasów tej strefy w ochronie gleby, retencji wody, biokorytarza. Przeprowadzenie ankiety, w której oceni się wartość wyżej wymienionych obszarów dla siebie i społeczności. Uczestnicy wspólnie spróbują znaleźć pomysły, co można zrobić, żeby zachować cenne dziedzictwo przyrodnicze miejscowości. W planie ognisko nad Radunią. Prowiant we własnym zakresie. Miejsce zbiórki: Sławki, przy wiadukcie na szosie do Goręczyna. Koniec w okolicach Słodkich Rowów.

Udział jest bezpłatny, ale uczestników obowiązują zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona, a pierwszeństwo mają mieszkańcy gminy Somonino. Osoby małoletnie uczestniczą w imprezie na wyłączną odpowiedzialność osób, które sprawują nad nimi pieczę.

Chętni powinni zgłaszać się przez formularz: https://forms.gle/7i6ZzoQpuNPwA8hK7. Informacje w Urzędzie Gminy Somonino: 58 743 23 53 oraz na stronie internetowej Gminy Somonino

Projekt pn. „Zasoby naturalne skarbem Gminy Somonino”, współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

(nadesłane: UG Somonino, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ApAp

3 1

Super 18:33, 29.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Znawca 1 Znawca 1

0 3

Ile zarobi przewodnik bo znam lepiej teren 10:33, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA