Natura

Zamknij

Leśnicy wspólnie z mieszkańcami posadzili las niedaleko Bąckiej Huty

M.Dz. 15:58, 11.04.2026 Aktualizacja: 16:12, 11.04.2026
7 Leśnicy wspólnie z mieszkańcami posadzili las niedaleko Bąckiej Huty fot. nadesłane

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w sobotniej akcji sadzenia lasu zorganizowanej przez Nadleśnictwo Kartuzy. Zjawili się uczniowie, strażacy, samorządowcy i wszyscy chętni, by wspólnie z leśnikami posadzić drzewka. 

W sobotę w leśnictwie Bącka Huta odbyła się akcja wspólnego sadzenia lasu, zorganizowana przez Nadleśnictwo Kartuzy. Uczestnicy, wyposażeni w sadzonki i narzędzia, wspólnie przystąpili do pracy, sadząc przede wszystkim młode sosny.

Jak podkreślali organizatorzy, tego typu inicjatywy mają nie tylko wymiar praktyczny, ale również edukacyjny i integracyjny.

To okazja, by z bliska zobaczyć, jak wygląda proces odnowy lasu oraz jak ważną rolę pełni w nim człowiek. Dla wielu była to także okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i aktywnego udziału w działaniach na rzecz przyrody.

Po wspólnym wysiłku na uczestników czekał poczęstunek. 

(M.Dz.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (7)

Dobra robota!Dobra robota!

7 0

Kiedyś wszyscy chodzili. Całe wioski. Pochodzę z Sierakowic i jeździłam pociągiem do rodziny do Mojusza sadzić las. Piękne wspomnienia.

17:13, 11.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Smutny czSmutny cz

5 2

Dziś pieniądze z lasu wyciąga wąska grupa uprzywilejowanych.Tracimy lasy, zwierzęta i zamieniamy nasze zdrowie na mamonę. Przykro się ogląda miejsca gdzie wycina się blisko 200 letnie drzewa. 3 pokolenia i zero zastanowienia.

17:32, 11.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

woodywoody

5 0

Super akcja i gratulacje dla wszystkich uczestników.

20:09, 11.04.2026

Zdzisek Zdzisek

6 1

Sadzcie las ,a Obajtek i jego braciszek przejmują za drobne nieruchomość należącą do Lasów Państwowych.

19:56, 11.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Hyzy rujHyzy ruj

1 0

Prawda - mi wczoraj Obajtek ukradł śmietanę kwaśna osiemnastkę jak wychodziłem z Lidla. To była ostatnia!

21:08, 11.04.2026

Miecio wielki Miecio wielki

0 0

Żeby mieszkańcy doceniali zwierzynę w lasach , jeżdżą kładami, straszą zwierzynę, zabijają na przerób,. Żałosne zachowanie

07:30, 12.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

0 0

Super że są chętni, to teraz pytanie, kiedy nastapi odtworzenie tego co zniszczono podczas budowy tej drogi dla rowerów wyjeżdżając z Kartuz w stronę Sierakowic?
Te połamane, powycinane drzewa na tej skarpie przypominają ulubione miejsce byłego ministra Szyszko... to przypomina łysą polanę anie las, a tym bardziej arboretum.

20:55, 12.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%