Zamknij
REKLAMA

Somonino. Wędrowali wąwozami i z nurtem rzeki, aby poznać lokalną przyrodę

13:16, 07.07.2020 | info: UG Somonino, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. Facebook/Gmina Somonino
REKLAMA

W gminie Somonino w miniony weekend odbyły się wyjątkowe spacery. Ich uczestnicy mogli poznać lokalną przyrodę, podziwiali widoki i zapoznawali się z historią terenów. Odwiedzili m.in. Wąwóz Trątkownicki oraz Przełom Somoniński. 

Spacery rodzinne zorganizowano w ramach projektu "Zasoby naturalne skarbem Gminy Somonino". Przewodził im Piotr Kowalewski - przewodnik i znawca regionu. W piątek spacer prowadził nurtem stróżki płynącej cienistym dnem Wąwozu Trątkownickiego.

- Kalosze bardzo się przydały, a dzieciom najbardziej podobało się chodzenie po kamieniach w nurcie rzeczki. Uczestnicy poznali unikalną roślinność, ciekawe ukształtowanie i historię tego terenu. Wąwóz jest niewątpliwie skarbem przyrodniczym naszej gminy - informują organizatorzy przedsięwzięcia.

fot. Facebook/Gmina Somonino

fot. Facebook/Gmina Somonino

W niedzielę spacer prowadził przez tereny północno-wschodniej krawędzi Wysoczyzny Żukowsko-Przywidzkiej i w Przełom Somoniński, gdzie większość mieszkańców rzadko zagląda. Uczestnicy poznali ciekawy aspekt botaniczny terenu, geomorfologię oraz ważną rolę lasów tej strefy w ochronie gleby i retencji wody.

- Przepiękne widoki i chwilami dość trudna ścieżka w górę wąwozów były niezwykłą atrakcją, można było poczuć się jak na górskiej wyprawie - relacjonują uczestnicy.

fot. Facebook/Gmina Somonino

Spacer zakończył się piknikiem przy ognisku na polanie nad rzeką. W wydarzeniu wzięło udział 30 osób. W projekcie zaplanowano jeszcze jeden spacer, którego termin zostanie ustalony wkrótce.

(info: UG Somonino, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

SomsiadSomsiad

0 2

To nie można iść droga jak wszyscy??? Naprawdę ciekawy artykuł, zawierający mnóstwo przydatnych informacji. No i z jakże ważnego wydarzenia. 15:29, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UczestnikUczestnik

2 0

Było pięknie, bardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia w tej wyprawie. Od dzisiaj wiem jakie drzewa, roślinność tutaj dominuje. Mogę inaczej popatrzeć na architekturę Somonina i pomyśleć o historii naszych przodków.Dla mnie ważne, że moje dzieci uczą się miłości do małej Ojczyzny oraz szacunku do przyrody. Pan Piotr ma tak rozległą wiedzę, że słuchanie go to przyjemność! Dziękuję za taką możliwość! 16:26, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytamPytam

2 2

*%#)!& muchy bedzie wiosna... to jak w koncu wygladala trasa jaki i gdzie jest ten wawoz i jaka rzeczka???!!! Radunia czy sikawka z kibla??? napiszcie konkretnie i mapka trasy podac, to ludzie pojda tez na wyprawe takim szlakiem...a tak jak napisane to nic nie wiadomo? nawet nie wiadomo czy to w Polsce czy w Chinach.... 22:27, 08.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LajoannaLajoanna

0 0

Somonino to raczej nie w Chinach. Po co te emocje...Ja wszystko wiem z tego artykułu. Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Polecam tą umiejętność 14:55, 11.07.2020


REKLAMA