Zamknij
REKLAMA

Żukowo. Konkurs dla gospodyń na najpiękniejszy ogród

12:00, 12.08.2020 | M.D/info: UG Żukowo
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

W gminie Żukowo co roku organizowany jest konkurs "Więcej Kwiatów, Warzyw i Owoców". Skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy - mogą one zgłaszać do konkursu swoje przydomowe ogrody. 

Celem konkursu jest między innym poprawa jakości życia na wsi, aktywizacja i integracja społeczności wiejskiej, a także zachowanie tradycyjnych przetworów z warzyw i owoców. Ma również przyczyniać się do zachowania rodzimych gatunków roślin i tradycyjnych elementów zagrody wiejskiej.

- Panie z KGW na co dzień z pasją dbają o swoje ogrody stosując ciekawe i praktyczne rozwiązania. Zachęcamy do zgłaszania uprawianych przydomowych ogrodów - zaprasza Urząd Gminy w Żukowie.

Oceny zgłoszeń dokona komisja powołana przez przewodniczące kół z danych sołectw. Komisje będą brały pod uwagę walory estetyczne ogrodów, ich stan oraz obecność rodzimych gatunków roślin.

Protokoły z konkursu należy składać w Urzędzie Gminy Żukowo do 20 sierpnia. 

(M.D/info: UG Żukowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PrawdaPrawda

0 0

jest taka, że dla kobiet zajęcia domowe, czy gospodarskie nie są żadną pasją, tylko pracą, często dodatkową po tej zawodowej. Kobiety z KGW spotykają się, by być razem i chciałby dzisiaj poznawać, uczyć się i podejmować inne działania. Wiele KGW w Polsce ulega zmianom i nie są już one zapleczem kulinarnym i dekoracyjnym dla lokalnych działaczy. 21:47, 12.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA