Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Wyświetlą archiwalne filmy, m.in. Podróż za jeden uśmiech

15.19, 21.07.2021 M.D Aktualizacja: 13.55, 28.07.2021
Skomentuj fot. screen z: vod.tvp.pl
REKLAMA

W piątek 23 lipca w Parku Solidarności w Kartuzach rusza "Kino ocalone od zapomnienia".  Wyświetlone zostaną archiwalne filmy po rekonstrukcji cyfrowej, m.in. Podróż za jeden uśmiech, a także krótkie dokumenty z lat 70-tych związane z Zespołem Pieśni i Tańca Kaszuby z Kartuz czy Muzeum Kaszubskim

Zrekonstruowane cyfrowo filmy z archiwum TVP Gdańsk wyświetlone zostaną na scenie Kina Letniego w Kartuzach. "Kino ocalone od zapomnienia" to inicjatywa, której celem jest promowanie największych polskich produkcji telewizyjnych i filmowych poddanych procesowi rekonstrukcji cyfrowej. 

Dziennikarze TVP Gdańsk wyruszają w wędrówkę po regionie realizując program Pomorze na Weekend, a razem z nim - Kino Letnie Ocalone od Zapomnienia.

Projekcje odbędą się w piątek 23 lipca w Parku Solidarności w Kartuzach. Rozpoczną się od godziny 14:30 wg poniższego repertuaru.

Repertuar Kina Letniego Ocalonego od Zapomnienia

  • "Śpiewa i tańczy Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Kaszuby" z Kartuz” - rok produkcji: 1977, Czas trwania: 0:06:28. Występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Kaszuby" z Kartuz.
  • "Folklor kaszubski” - rok produkcji: 1969, Czas trwania: 0:04:01. Felieton poświęcony folklorowi kaszubskiemu. Występy w języku kaszubskim zespołu regionalnego z Kartuz - wypowiedź uczestniczki zespołu na temat wspólnego układania repertuaru, nauki tańca, szycia strojów kaszubskich. Wypowiedź mężczyzny prowadzącego chór i kapelę ludową w Kartuzach, od 40 lat zajmuje się pisaniem teksów i choreografią.
  • "Muzeum Kaszubskie w Kartuzach” - rok produkcji: 1976, Czas trwania: 0:10:34. Wizyta w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. O eksponatach i historii placówki opowiada jej pracownik Franciszek Brzeziński. Uwieczniono też panoramę miasta Kartuzy
  • "Party przy świecach” - rok produkcji: 1980, czas trwania: 55 min. Adaptacja opowiadania Jana Himilsbacha, zarazem autora scenariusza. Reżyseria: Antoni Krauze, scenariusz: Jan Himilsbach, zdjęcia: Tomasz Tarasin, muzyka: Piotr Marczewski. Aktorzy: Halina Wyrodek, Wiesław Wójcik, Tomasz Zaliwski, Ewa Ziętek, Marian Dziędziel, Barbara Rachwalska, Grażyna Korwin i Jan Himilsbach.
  • "Chłopcy” - komediodramat, 80 min, Polska 1973. Wzruszająca, poetycka, historia o ludziach zamkniętych we własnym, izolowanym świecie, żyjących wspomnieniami z "dawnych, dobrych lat". Reżyseria: Ryszard Ber, scenariusz: Stanisław Grochowiak, zdjęcia: Wiesław Rutowicz, Jerzy Łukaszewicz, muzyka: Jerzy Matuszkiewicz. Aktorzy: Kazimierz Opaliński, Zofia Mrozowska, Zdzisław Mrożewski, Aleksander Dzwonkowski, Ignacy Machowski, Wacław Kowalski, Barbara Ludwiżanka, Maja Komorowska, Zofia Małynicz, Joanna Poraska, Krystyna Kołodziejczyk, Alina Szpakówna i inni„
  • "Podróż za jeden uśmiech” - serial przygodowy, 7 odc x ok. 30 min., Polska 1971. Sprytny i wesoły Poldek oraz Duduś, niezaradny życiowo i przemądrzały elegancik, wybierają się na wakacje nad Bałtyk. Wyruszają z Krakowa nawet nie przeczuwając, że przez całą drogę na każdym kroku będzie ich prześladował pech. Reżyseria: Stanisław Jędryka, scenariusz: Adam Bahdaj, zdjęcia: Stanisław Loth, muzyka: Jerzy Matuszkiewicz. Aktorzy: Filip Łobodziński, Henryk Gołębiewski, Jolanta Zykun, Leszek Herdegen, Zygmunt Kęstowicz, Jan Machulski i inni.

(aktualiz., 22.07, godz. 13.09) 

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Kiedy?Kiedy?

2 7

23 czerwca to chyba za rok? 19:08, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wacuśwacuś

0 0

Kto dokonuje wyboru filmów? Czyja to inicjatywa? 09:09, 22.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%