Zamknij
REKLAMA

Marek Koterski gościem Kina za Rogiem w Chmielnie!

15:10, 25.05.2022 | oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. GOKSiR w Chmielnie
REKLAMA

Znany polski reżyser, scenarzysta i dramaturg Marek Koterski będzie gościł online w Kinie za Rogiem w Chmielnie. Spotkanie odbędzie się 9 czerwca, a w jego trakcie będzie możliwość zadawania pytań. 

Marek Koterski to jeden z najciekawszych polskich reżyserów swojego pokolenia. Jako reżyser filmów fabularnych debiutował w 1984 obrazem Dom wariatów z Tadeuszem Łomnickim i Markiem Kondratem. Od tej pory realizował tylko własne scenariusze, których głównym bohaterem stał się Adam Miauczyński, grany przez kilku aktorów: Marka Kondrata, Wojciecha Wysockiego, Cezarego Pazurę. Losy tej postaci były kontynuowane w następujących filmach: Życie wewnętrzne (1986), Nic śmiesznego (1995), Ajlawju (1999), Dzień świra (2002) oraz Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006) [Za polskidramat.pl]. 

Na swoim koncie ma 10 nagród filmowych, m.in. dwa Orły za Dzień świra oraz Wszyscy jesteśmy Chrystusami. 

Głównym motywem całej twórczości Koterskiego - filmowej i teatralnej, w której łączy on komediodramat, groteskę i psychologizm - jest duchowy upadek człowieka, próba znalezienia przyczyn tej wewnętrznej degrengolady, objawiającej się na zewnątrz rozpadem więzi rodzinnych i uczuciowych.

Marek Koterski zagości na spotkaniu online w Kinie za Rogiem w Chmielnie w czwartek 9 czerwca o godz. 17.30. W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań reżyserowi. Wstęp wolny.

(oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%