Zamknij
REKLAMA

Żukowo. Wkrótce rockowa Muza nad Jeziorkiem! Kto wystąpi?

12:11, 29.07.2022 | Magda Dzienisz
Skomentuj fot. archiwum/M.Dz.
REKLAMA

W sobotę 6 sierpnia w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie odbędzie się coroczna impreza dla miłośników mocniejszych brzmień. Gwiazdą Muzy nad Jeziorkiem będzie Big Cyc, wystąpią także Zenek Kupatasa, Farben Lehre, Golden Life, Klint i The Moneymakers.

Na to wydarzenie czekają miłośnicy rockowego uderzenia z powiatu kartuskiego i nie tylko. Muza nad Jeziorkiem w Żukowie to jedyna taka impreza w okolicy, która dedykowana jest fanom mocniejszych brzmień. 

Tegoroczną imprezę zaplanowano na sobotę 6 sierpnia. Rozpocznie się o godz. 16.00. Na scenie zobaczymy lokalne zespoły, a także znane grupy polskiej sceny rockowej. Imprezę poprowadzi Krzysztof Skiba.

Impreza rozpocznie się koncertem The Moneymakers. To nowy projekt muzyczny Adama "Luty" Tersy. W skład zespołu wchodzą znani kartuscy bluesowi muzycy. Grupa niedawno wydała debiutancką płytę pt. "Miłość". 

Wystąpi także Klint. Grupa pochodzi z Żukowa. W jej skład wchodzą: Klint, Maciej Jeleniewski i Filip Łapa. Zespół jest w trakcie tworzenia debiutanckiej płyty. 

Na scenie zobaczymy też Zenka Kupatasę - współzałożyciela i członka grupy Kabanos. Obecnie wydaje swoje piosenki pod własnym szyldem, spuszczony z łańcucha konwenansów, praw i zasad rynku muzycznego nagrał w trzy lata siedem albumów. Jego koncerty zawsze są otwarte na publikę, gdzie zaciera się granica między zespołem, a publicznością.

W Żukowie zagra również Golden Life. To polski zespół muzyczny założony w Gdańsku w 1988. Zespół porusza się w różnych stylach, od rocka, popu, rapu do country. Dwa utwory grupy: Wszystko to co mam i 24.11.94 dotarły do pierwszego miejsca Listy przebojów Programu Trzeciego. Zespół jest zaliczany do kręgu Gdańskiej Sceny Alternatywnej.

Miłośników punk rocka rozrusza natomiast Farben Lehre. Zespół powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa. Od tamtego czasu ukazało się 11 płyt studyjnych grupy. Od wielu lat zespół dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wystąpił, m.in. czternastokrotnie na festiwalu w Jarocinie, a także na Przystanku Woodstock. Na swoim koncie kapela ma występy u boku takich formacji jak New Model Army, The Exploited, Die Toten Hosen, G.B.H., Vibrators, U.K.Subs, Anthrax.

Gwiazdą Muzy nad Jeziorkiem będzie Big Cyc. To legenda polskiej rockowej sceny muzycznej. Ich utwory, o często prześmiewczej treści, zna chyba każdy. Grupę tworzą: Krzysztof Skiba – teksty, śpiew; Jacek Jędrzejak "Dżej Dżej” – śpiew, gitara basowa; Roman Lechowicz "Piękny Roman” – gitara; Jarosław Lis "Dżery” - perkusja; Piotr Sztajdel "Gadak” – instrumenty klawiszowe; Marek Szajda "Maras” – gitara. 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie eksplozja kolorów. Wyrzuty proszków odbywać się będą co godzinę.

(Magda Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

Zdzisek Zdzisek

5 0

No i elegancko, niech grają ,aż do końca. 15:18, 29.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NoNo

1 2

Strach się bać. 22:10, 29.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JolaJola

0 0

Trzeba było również zaprosić zespół Sinsid z Norwegii 08:53, 31.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do JolciDo Jolci

0 0

Dlaczego akurat ten zespół? 17:44, 01.08.2022


AleksanderAleksander

7 0

Obawiam się, że frekwencja będzie niższa niż w zeszłych latach, bo termin pokrywa się z Pol'And'Rockiem, a przecież obie imprezy są kierowane do mniej więcej tej samej publiki.
Tak czy siak, tego roczny line-up jest bardzo dobry ;) 12:04, 01.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rozpiska ?Rozpiska ?

2 0

Wiadomo,że o 16:00 rozpoczęcie, a dalej kto i o której gra ??? 09:51, 03.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Swojak Swojak

1 0

Czy to prawda że syn starosty gra i kasuje 16:56, 06.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%