Zamknij
REKLAMA

Sporządzasz nalewki? Muzeum Kaszubskie organizuje konkurs

12:10, 04.07.2018 | M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/M.Dzienisz

Już 14 lipca w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbędzie się Festiwal Nalewek Kaszubskich. Towarzyszyć mu będzie konkurs na najciekawszą formę prezentacji nalewki - będzie mógł w nim wziąć udział każdy, kto zajmuje się wytwarzaniem tych specjałów. 

Festiwal nawiązuje do tradycji kaszubskich wykonywania nalewek domowych. Udział w nim mogą wziąć wszyscy, którzy zajmują się wytwarzaniem nalewek. Każdy chętny będzie mógł zaprezentować swoje wyroby i wziąć udział w festiwalowym konkursie. W jego jury zasiądzie grono znawców przedmiotu. Oceniać będą m.in. klarowność, smak, zapach, kolor, opakowanie.

- Festiwal Nalewek Kaszubskich jest imprezą promocyjną oraz edukacyjną, popularyzującą nalewkarstwo, nawiązującą do tradycji produkowania nalewek przez gospodynie kaszubskie. Celem Festiwalu jest promowanie zdrowej i naturalnej żywności i napojów sporządzonych według tradycyjnych receptur - zapowiadają organizatorzy wydarzenia. 

Liczy się nie tyko smak, ale sposób prezentacji nalewki. fot. archiwum/M.Dzienisz

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszeniową (kliknij tutaj). W przypadku zgłaszania większej liczby nalewek, do każdej z nich należy dołączyć osobną kartę zgłoszenia. Karty zgłoszeniowe można składać osobiście w siedzibie Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, ul. Kościerska 1 83-300 Kartuzy, lub przesyłać na adres e-mail: [email protected] W konkursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. 

- Do konkursu zgłoszone mogą być nalewki, które niedostępne są w sprzedaży, z wyjątkiem sprzedaży na targach i festiwalach regionalnych. Nalewka powinna być wyprodukowana z naturalnych surowców, dobór dodatków jest dowolny. Butelka z nalewką powinna być oznaczona za pomocą etykiety zawierającej nazwę, imię i nazwisko autora oraz zaznaczenie czy jest wytrawna, półsłodka czy słodka. Uczestnicy zgłaszający nalewki do konkursu zobowiązani są do dostarczenia jednej próbki o pojemności nie mniejszej niż 0,25 l dla każdej zgłoszonej do konkursu nalewki. Ilość nalewek zgłoszonych do konkursu przez Uczestnika jest dowolna - brzmi zapis w regulaminie konkursu. 

Festiwal Nalewki Kaszubskiej rozpocznie się w sobotę 14 lipca o godz. 14.00. 

Tak było w ubiegłym roku na II Festiwalu Nalewki Kaszubskiej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

HeHe

6 0

Pewnie za rogiem czai się już służba celno-skarbowa by zrobić nalot tak jak to było podczas festiwalu w Grucznie gdzie nalewkarzom pozamykali stoiska i zapodali mandaty za brak akcyzy xD Polska!! 14:05, 04.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

drabinadrabina

4 0

Dokładnie, tak było. 18:34, 04.07.2018


smakoszsmakosz

1 0

W tym konkursie jury powinno się zmieniać np. co 5 nalewek, bo inaczej już na końcu będzie im wszystko jedno. 10:08, 09.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NalewkiNalewki

1 0

WŁAŚNIE DLATEGO nie bierzemy w nich udziału. Dwa lata temu jury nawaleni w 3 ..py oceniali nalewki. Pojęcia nie mają jak powinien wyglądać taki konkurs który i tak wygra "Pani Basia" koleżanka. Tam nie ma anonimowości żadnej więc bez jaj. To nie konkurs tylko darmowe flaszki dla jury. Zapraszam szanownych sędziów żeby pojechali do Parpar na coroczny konkurs i zobaczyli jak to powinno wyglądać. 13:38, 10.07.2018


19701970

0 1

Wpadną Pis-iory będą akcyzę sprawdzać :) 20:47, 10.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NalewkarzNalewkarz

1 0

Czy uczestnicy będą mogli degustować wyroby???? ;) 23:20, 11.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NaNa

0 0

Będą mogli 20:20, 13.07.2018


REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone