Zamknij
REKLAMA

Sulęczyno. Czesław Mozil, Dikanda i legenda tanga na festiwalu akordeonowym

09:16, 27.06.2019 | M.D
Skomentuj fot. archiwum/W.D.
REKLAMA

W niedzielę 14 lipca w Sulęczynie rusza Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy. Szykuje się muzyczna uczta, gwiazdami głównego koncertu, który odbędzie się 20 lipca, będą: Czesław Śpiewa, Dikanda z Markiem Kukobatem i Rodolfo Mederos Trio - legenda tanga z Argentyny. 

Program tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu w Sulęczynie z pewnością zachwyci melomanów. Publika usłyszy szeroki przekrój muzyki akordeonowej - od legendarnego tanga i muzykę świata po bardziej popularne utwory. Ciekawostką tej edycji festiwalu będzie Letnie Kino Akordeonowe. 

Festiwal rusza 14 lipca w niedzielę o godz. 18.00. Wystąpi Caio Rodriguez oraz Cuarteo Re!Tango z towarzyszeniem orkiestry kameralnej (Caio Rodriguez - śpiew (Argentyna), Cuarteto Re!Tango: Paweł A. Nowak - bandoneon, Łukasz Perucki - skrzypce, Paweł Zawada - fortepian, Sebastian Wyszyński - kontrabas). Koncert połączony będzie z premierą płyty "Milonga" Cuarteto Re!Tango

W środę 17 lipca o godz. 19.00  w Hotelu Leśny Dwór publiczność usłyszy piosenki Edith Piaf po polsku. Wystąpią: Dorota Lulka - śpiew, Paweł A. Nowak - akordeon, Maciej Sadowski - kontrabas. Koncert połączony z premierą płyty "Piaf po polsku 2".

W czwartek 18 lipca o godz. 19.00 w restauracji Maraska w Sulęczynie wystąpi Klezmoret w składzie: Paweł A. Nowak - akordeon, Mikołaj Kostka - skrzypce, Maciej Sadowski - kontrabas, Patryk Zakrzewski - perkusjonalia. 

W piątek 19 lipca o godz. 19.00 rusza Letnie Kino Akordeonowe  w Karczmie na Stromej. 

W sobotę 20 lipca o godz. 19.00 w  Amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie wystąpią:

DIKANDA & MARKO KUKOBAT (Polska/Serbia). Dikanda to polski zespół muzyczny założony w 1997 w Szczecinie. Swoją twórczość muzycy nazywają Muzyką Czterech Stron Wschodu, ponieważ jest ona inspirowana muzyką ludową wielu grup etnicznych, m.in. polską, białoruską, bułgarską, macedońską, żydowską, cygańską oraz kurdyjską. Marko Kukobat jest serbskim akordeonistą, który w swojej twórczości inspiruje się muzyką folkową.

CZESŁAW ŚPIEWA - liderem tego polsko-duńskiego zespołu jest Czesław Mozil: polski piosenkarz, kompozytor, akordeonista, a także osobowość telewizyjna. Tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka.

RODOLFO MEDEROS TRIO (Argentyna) - Muzyk ten po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Mederos to żyjąca legenda tanga, mistyk i czarodziej tego stylu. 

Wstęp na koncerty jest wolny.

fot. nadesłane

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Twój nick Twój nick

6 0

WOOOOOW! Zapowiada się świetnie! Na pewno będziemy ? 12:53, 27.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dikandadikanda

3 0

Dikanda!!!!!!!!!!!!! Rewelacja!!! 14:20, 27.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MeloMelo

2 0

Taki program za free? Będziemy!!! 20:02, 27.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mój nick Mój nick

2 0

kozak
02:04, 18.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

1 0

Treść komentarza... 02:04, 18.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
REKLAMA
0%