Zamknij
REKLAMA

Pomysły na spędzenie weekendu. Koncerty, festyny, kino plenerowe

11:38, 19.07.2019 | K.K
REKLAMA
Skomentuj

Weekend zbliża się wielkimi krokami, więc pora zaplanować, jak spędzić go w atrakcyjny i ciekawy sposób. Na szczęście w regionie będzie się działo. Festyny, koncerty muzyki organowej i nie tylko, miłośnicy kina i teatru też znajdą coś dla siebie. Sprawdź, gdzie się wybrać.

SOBOTA, 20 LIPCA

W Kartuzach na Rynku o godz. 17:00 wystartuje kolejna odsłona Muzyki Świata, na której będzie można posłuchać ciekawych brzmień polskich oraz zagranicznych. Na scenie zagoszczą Kud Abrasevic z Serbii i góralska kapela Grojcowanie. O 21:00 Rynek przekształci się w teatr, a zgromadzeni będą mogli obejrzeć adaptację dramatu Szekspira pt. "Hamlet". W tym samym czasie w Parku im. Teodora Elasa przy ul. Klasztornej zagości kino plenerowe. Na dużym ekranie zostanie wyświetlony francuski film "Jutro będziemy szczęśliwi".

W Sulęczynie w Amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego. Start o godz. 19:00. Wystąpią: Dikanda & Marko Kukobat, Rodolfo Mederos Trio, a gościem wieczoru będzie Czesław Śpiewa.

W Przyjaźni odbędzie się Festyn Przyjaźni. Zaplanowano liczne konkursy. Będzie również możliwość wsparcia Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Oprócz tego koncerty takich wykonawców: B.R.O. (rap), Felivers (pop-rock), Diadem (disco polo), Toledo (disco polo) i Marcin Siegeńczyk (disco polo).

We Wdzydzach Kiszewskich na terenie Kaszubskiego Parku Etnograficznego będzie królować muzyka folklorystyczna na Jarmarku Wdzydzkim. Pierwszego dnia dwudniowej imprezy publiczność będzie miała okazję wysłuchać m.in.: Niwę Modrego Snu. Odbędzie się też Turniej Buczki. Zainteresowani będą mogli skorzystać z akcji Pomorze dla Zdrowia. Start o godz. 10:00.

NIEDZIELA, 21 LIPCA

W Kartuzach o 17:00 ponownie odbędzie się Muzyka Świata na Rynku. Tym razem dobrą muzykę zapewni Abba Show, wykonując największe przeboje szwedzkiej, kultowej formacji ABBA. Ponadto dla sympatyków muzyki organowej przewidziano XXXVII Kartuski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. W kartuskiej Kolegiacie pojawi się zespół Classic Ensamble: Gabriela Ciołek-Sitter (sopran), Barbara Śrubarz (flet), Aleksandra Stopa (wiolonczela), Elżbieta Włosek-Żurawiecka (organy).

W Żukowie na dziedzińcu kościoła pw. WNMP o godz. 16:00 rozpocznie się Żukowskie Lato Muzyczne. Wystąpią znani z programu telewizyjnego Śpiewające Fortepiany - Czesław Majewski i Janusz Tylman. Wspólnie z solistami wykonają znane przeboje polskie i zagraniczne, również te musicalowe (np.: ze "Skrzypka na dachu").

We Wdzydzach Kiszewskich odbędzie się drugi dzień Jarmarku Wdzydzkiego. Początek o 10:00. Przewidziane atrakcje: występ Zespołu Pieśni i Tańca Kościerzyna, recital Pawła Ruszkowskiego, liczne wystawy oraz pokazy i wiele innych.

(K.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

hamlethamlet

2 0

idę na hamleta su7per 13:29, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zdzisek Zdzisek

2 0

Iść albo nie iść na tego Hamleta? 19:02, 19.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KrysiaKrysia

2 0

Oto jest pytanie. 21:08, 19.07.2019


Doch Doch

0 0

A Stężyca niegdyś fajne koncerty teraz coraz bardziej schodzi na psy. Przez wybujałe wydatki na piłkę gmina zaczyna dołować a Słońce Gminy bawi się za publiczne pieniądze. 06:12, 20.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone