Zamknij
REKLAMA

Jarmark Wdzydzki. Ludowe występy, kaszubskie specjały i nie tylko

12:14, 17.07.2019 | nadesłane / oprac. K.K
REKLAMA
Skomentuj

Jedna z największych imprez folklorystycznych na Kaszubach już niebawem. Setki twórców ludowych, rękodzielników, rzemieślników i artystów pojawi się na Jarmarku Wdzydzkim.

W dniach 20 i 21 lipca we Wdzydzach Kiszewskich będzie się działo. Na terenie muzeum będą ulokowane stoiska z kaszubskimi specjałami, choć nie tylko, bo będzie można odnaleźć smaki z całej Europy. Nie zabraknie wrażeń artystycznych, zapewnionych dzięki występom. Oto zadbają: Janusz Prusinowski Kompania, Paweł Ruszkowski, Niwa Modrego Lnu, Zespół Pieśni i Tańca Kościerzyna i kaszubskie kapele. Dla osób lubujących w danych brzmieniach będzie czekać niespodzianka w postaci duetu Kameralna Harmonia.

W ofercie Jarmarku znajdują się również pokazy czy warsztaty plastyczne. Ponadto odbędzie się turniej tradycyjnej kaszubskiej gry w Świnkę.

Jarmarkowi towarzyszyć będzie akcja „Pomorskie dla Zdrowia” z szeroką ofertą badań (m.in. USG tarczycy, EKG, spirometria, poziom glukozy we krwi), konsultacji lekarskich z zakresu onkologii, kardiologii i pulmonologii.

Szczegółowy program Jarmarku.

(nadesłane / oprac. K.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MarkSMarkS

2 1

Będę! 13:35, 17.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone