Zamknij
REKLAMA

Somonino. Opowiedzą o fascynującej pracy pszczół. Zapisz się na warsztaty online!

11:35, 29.05.2020 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. JG
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Somonino podczas specjalnych warsztatów online będą mogli poznać tajemnice związane z pszczołami. Dowiedzą się o pracy pszczelarza oraz jak gigantyczne znaczenie dla otaczającego nas świata mają pszczoły. Każdy będzie mógł również wykonać świecę z węzy pszczelej. Zapisy trwają!

Spotkanie przeprowadzone zostanie online, a odbędzie się w ramach realizacji projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Somoninie pn. "Akademia Mirabelek i jej korzenie". Skierowane jest do osób dorosłych. 

W programie przewidziano warsztaty pszczelarskie, które poprowadzi przedstawiciel firmy "Modra Sova Warsztaty kreatywne." Uczestnicy dowiedzą się, kim jest pszczelarz, czym jest ul, co to pszczela rodzina, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata, dlaczego powinniśmy o nie dbać. Prowadzący warsztaty opowiedzą też, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli.

- Ponadto każdy z uczestników otrzyma materiał do samodzielnego wykonania świecy z węzy pszczelej - informuje Karolina Szmołda, koordynatorka projektu. - Zachęcamy także do lektury książki Mai Lunde "Historia pszczół" lub innych książek o pszczołach, które są dostępne w lokalnej bibliotece.

Spotkanie zostanie przeprowadzone w formie online, rozpocznie się 26 czerwca 2020 r. (piątek) o godzinie 18.00. Na kilka dni przed spotkaniem uczestnikom udostępniony zostanie link do wydarzenia wraz z niezbędnymi wskazówkami. Liczba miejsc ograniczona, a udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

Zapisów można dokonać na tej stronie.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Chmielno!Chmielno!

0 0

Rolnik z Chmielna (właściciel kurników) notorycznie dokonuje oprysków niezgodnie z przepisami : w środku dnia (zagrożenie dla pszczół), przy wietrze przekraczającym dopuszczalną prędkość (powoduje to znoszenie rakotwórczych pestycydów daleko poza opryskiwany teren), nie przestrzega minimalnych odległości od drogi, lasu, roślinności nie będącej celem oprysku. Kto powinien się tym zająć? Może na tym portalu mógłby się pojawić choćby krótki artykuł na temat konieczności przestrzegania przepisów podczas stosowania tzw. środków ochrony roślin, które w rzeczywistości są niebezpiecznymi truciznami. Ten pan stwarza realne zagrożenie nie tylko dla pszczół, ale i dla ludzi. 11:33, 31.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA