Zamknij
REKLAMA

Żukowo. Młodzieżowa Rada organizuje grę terenową. Trwają zgłoszenia!

13:21, 23.09.2020 | M.D/info: UG Żukowo
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum/UG Żukowo
REKLAMA

Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Żukowo mogą zgłaszać się do II edycji gry terenowej. Hasło tegorocznego przedsięwzięcia to  „My sprzątamy i ruszamy świat". Z uwagi na pandemię II edycja gry częściowo rozegrana zostanie online.

Przedsięwzięcie organizuje Młodzieżowa Rada Gminy w Żukowie we współpracy z Fundacją Fantom oraz Gminą Żukowo. Uczniowie (wiek od 4 klasy) do konkursu zgłaszać mogą się poprzez koordynatorów szkolnych. W każdej placówce jest dedykowana do tej roli osoba.

Termin zgłoszeń mija 30 września br. Z uwagi na panującą epidemię, II edycja gry będzie częściowo rozgrywana online. Tym razem motywami przewodnimi przedsięwzięcia będą segregacja odpadów oraz zabytki.

Uczestnicy gry terenowej zdobywają punkty w kategorii indywidualnej i międzyszkolnej. W kategorii indywidualnej wygrywa uczestnik, który wykona wszystkie zadania karty trasy gry terenowej, prawidłowo rozwiąże hasło i uzyska największą ilość punktów. W kategorii międzyszkolnej organizator sumuje punkty zdobyte przez wszystkich 10 uczestników drużyny z danej szkoły - informuje Urząd Gminy w Żukowie. - Cele gry to m.in. rozwój kompetencji kulturowych, ekologicznych, społecznych, obywatelskich; zapoznanie z szeregiem zabytków, miejsc kultury i historią własnego regionu zamieszkania.

Gra organizowana jest w ramach zadania współfinansowanego z budżetu Gminy Żukowo w ramach Programu: „Lokalne partnerstwo”. Więcej informacji w szkołach oraz na fanpage'u Młodzieżowej Rady Gminy Żukowo.

(M.D/info: UG Żukowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA