Zamknij
REKLAMA

Kayah i Gang Tango wystąpią na finał Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie

13:54, 08.07.2021 | GOK Sulęczyno, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. Facebook/Kayah, archiwum/M.Dz.
REKLAMA

W niedzielę 18 lipca rusza dziewiętnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Koncerty odbywać będą się przez kilka kolejnych dni w miejscowym kościele, na ulicy przed restauracją, w parku Leśnego Dworu oraz w amfiteatrze. Festiwal zwieńczy koncert uznanej polskiej artystki Kayah, której towarzyszyć będzie Gang Tango.

Pięciodniowy, muzyczny pociąg akordeonowy rusza już 18 lipca. Publiczność zabierze w nostalgiczną podróż do świata tanga, po bogatej palecie kolorystycznych i historycznych odcieni Pomorza w warkoczu z dźwięków akordeonu i organów, czy też malowniczym, gorącym flamenco. Na scenie festiwalu zabrzmią też melodie sprzed lat, pojawią się również muzyczne akcenty m.in. z Francji i Litwy.

Gwiazdą wieczoru będzie KAYAH & Gang Tango! Na publiczność czeka potężny ładunek emocjonalny, oryginalna harmonia i rytm. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Muzyczne przystanki festiwalu:

18 lipca – Niedziela pod znakiem tanga – 19.00

 Pierwszego dnia, czyli w niedzielę w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w kościele św. Trójcy zabrzmią utwory przygotowane przez zespół CUARTETO RE!TANGO. Koncert odbędzie się z okazji setnej rocznicy urodzin Astora Piazzolli, słynnego reformatora tanga. Skład kwartetu: Paweł A. Nowak - bandeneon, Łukasz Perucki – skrzypce, Paweł Zawada – fortepian, Sebastian Wyszyński – kontrabas. Do udziału w projekcie Cuarteto Re!Tango zaprosiło orkiestrę kameralną oraz wspaniałych wokalistów, Carlosa Rouleta i Darię Zaradkiewicz.

21 lipca – Środa na akordeon i organy – premiera płyty „AerOphonic” – 19.00

Drugi dzień festiwalu to ponowne spotkanie muzyczne w kościele św. Trójcy w Sulęczynie. To będzie pierwsza w Polsce płyta „AerOphonic” w całości poświęcona duetowi akordeonu z organami.  Dźwięki przeplatać będą Paweł A. Nowak na akordeonie i Maciej Zakrzewski na organach. Wspólnie namalują muzyczne krajobrazy z Pomorza.

22 lipca – Energetyczny czwartek z Que Passa – 19.00

Na ulicy przed restauracją Maraska zabrzmi muzyka zespołu Que Passa. Publiczność czarować będą: Jarosław Dzień – gitara akustyczna, Marcin Hilarowicz, gitara akustyczna, Kuba Mietła – akordeon, Mirek Hady, cajon, instrumenty perkusyjne. Duża dawka flamenco fusion rozbudzi ogień w sercach słuchaczy.

23 lipca –  Piątek z przebojami z dwudziestolecia – 19.00

W parku Leśnego Dworu w sentymentalną podróż do przeszłości zabierze Was zespół Bellcanti w składzie:  Maria Malinowska, Barbara Lewicka, Karolina Sołomin – śpiew, Mateusz Lipiński – klawisze, Paweł A. Nowak – akordeon, Maciej Sadowski – kontrabas, Maksymilian Mińczykowski – perkusja.  Utwory będą przeplatane muzycznymi opowieściami Michała Fogga, znanego prezentera radiowego, prawnuka Mieczysława Fogga. Gwiazdą wieczoru będzie znany na cały świecie zespół Motion Trio, który zaprezentuje oryginalne brzmienia łączące minimal music, jazz, rock i folk. Na akordeonach zagrają: Janusz Wojtarowicz, Marcin Gałażyn i Paweł Baranek.

24 lipca – Wielki Finał  z KAYAH & GANG TANGO – 19.00

W sobotę, publiczność wraz z duetem Caloé i Maryll Abbas przeniesie się do świata muzyki francuskiej. Na scenie amfiteatru Gminnego Ośrodka Kultury zagra też zespół Subtilu-Z z Litwy.  Zespół, jako jeden z nielicznych na świecie wykorzystuje birbinę, narodowy litewski instrument, mający unikalną barwę, która łączy w sobie odcienie duduka, saksofonu i klarnetu. Skład: Laurynas Vaitkus – birbina tenorowa, Tautvydas Jurkša – akordeon, keytar, Žygimantas Baltr?nas – akordeon, klawisze, Vytautas Švažas – perkusja.

Na finał, na deski amfiteatru wkroczy gwiazda wieczoru – KAYAH & Gang Tango. W programie koncertu utwory Astora Piazzolli w oryginalnych aranżacjach kompozytora na zespół samego Piazzolli - Tango Quinteto Nuevo Tango w wirtuozowskich interpretacjach GANG TANGO, a także tanga polskie i tanga świata oraz recytacje poezji tangowej Borgesa i Ferrera.

fot. nadesłane/GOK Sulęczyno

(GOK Sulęczyno, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

Mieszkanka 11Mieszkanka 11

5 5

Czy znowu cholota z miasta będzie balować na ulicy 16:41, 08.07.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Sąsiad Sąsiad

1 1

Przeżyjesz
21:51, 08.07.2021


Tae mieszkaniecTae mieszkaniec

4 1

A gdyby byl martyniuk to cholota z wioski? Ogranij sie pusta mieszkanko. 14:59, 09.07.2021


Jan z PaczewaJan z Paczewa

3 6

Kto to jest ten KAYAH? 09:27, 09.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DdsDds

7 2

No nie gra disco polo więc nie musisz się interesować. 15:00, 09.07.2021


dddd

0 0

a Sierakowice?? znowu nic???? 12:14, 13.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TakTak

0 0

Polska wokalistka i kompozytorka, muzyka pop, dance, jazz, soul, muzyka żydowska to tak w skrócie... Jej przebojami m. in. są : Śpij kochanie śpij, Prawy do lewego, Supermenka, Na językach... I wiele wiele innych. 15:53, 24.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HejHej

0 0

Zdaje mi się bardzo mocno,że zagłębiem muzyki disco polo mimo wszystko jest Mrągowo, Ostróda, a to miasta w Polsce, nie wsie🙄...? Zresztą jeżeli ktoś lubi muzykę disco polo, to czy ważne skąd jest??? Lubi spoko, trzeba to uszanować...Nie obsypujmy się błotem drodzy Rodacy...Do miłego na koncercie🙂 16:19, 24.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%