Zamknij
REKLAMA

List otwarty rodziców uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Stężycy

09.28, 24.01.2023 Nadesłane/Ogłoszenie płatne Aktualizacja: 18.42, 28.01.2023
fot.kolaż.oprac.W.D.

List otwarty - rodziców uczniów uczących się i trenujących w SMS Stężyca, do mediów publicznych.

Po obejrzeniu i przeczytaniu naszym zdaniem zmanipulowanego materiału w reportażu TVN24 pt. “Akademia Mistrzostwa Gnojenia? Normą wyzywanie od debili, grubasów i ciot" autorstwa redaktora Tomasza Słomczyńskiego, czujemy się w obowiązku zabrać głos i zwracamy się do wszystkich mediów, które opublikowały, bądź komentowały w ostatnim czasie ww. reportaż, o zamieszczenie naszego stanowiska.

Oświadczamy, iż po rozmowach z naszymi dziećmi nie stwierdzamy drastycznych przypadków prezentowanych w reportażu stacji TVN24, a nasze dzieci trenują tutaj już po 2-3 lata. Uważamy, iż są to zwykłe pomówienia oraz insynuacje trenerów, którzy zostali zwolnieni przez Pana Michała Chmielewskiego, z powodu niesubordynacji, podważania i nie realizowania wewnętrznego programu szkolenia oraz przez kilku chłopców, którzy albo nie są już uczniami naszego SMS, lub groziła im relegacja ze szkoły, z powodu niskiej frekwencji na zajęciach sportowych. Wszyscy oni trenowali w grupie odsuniętego od zajęć w SMS trenera Radosława Gaca, który w materiale TVN jest głównym “oskarżycielem” w stosunku do osoby Pana Chmielewskiego.

Ze swojej strony pragniemy wyrazić pozytywną opinię o SMS Stężyca i osobach tutaj pracujących. Szkoła jest unikatowa i stwarza jedne z najlepszych warunków do treningu młodym piłkarzom w skali całego województwa i kraju. Nasze dzieci z uśmiechem na twarzy wyjeżdżają do internatu, szkoły, a przede wszystkim na treningi, które są koordynowane przez dyrektora Chmielewskiego. Każdemu z nas zależy na rozwoju własnych dzieci, w czym bardzo pomagają nam pracujący tutaj trenerzy oraz warunki i infrastruktura stworzona w ostatnim czasie przez gminę.

Chcielibyśmy także zwrócić uwagę na fakt, że po wpłynięciu anonimowej skargi na Pana Chmielewskiego, Dyrektor ZKiW Stężyca Piotr Karasiński (przełożony Pana Chmielewskiego) zgodnie z prawem, zawiadomił Komisję Dyscyplinarną przy Pomorskim Kuratorium Oświaty w Gdańsku, która w toku przeprowadzonego postępowania umorzyła sprawę przeciwko Panu Chmielewskiemu - nie dopatrując się znamion wykroczenia. (sygnatura: Sprawa Nr KD.5843.26.2022.BL z dn. 24.10.2022 r. )

Według naszej wiedzy w materiale TVN24 doszło do zmanipulowania i wyolbrzymienia faktów. Uważamy, że jest to zaplanowany akt prywatnej zemsty grupy osób rozżalonych utratą posady - tym samym nie będących już członkami SMS Stężyca, z celowym wykorzystaniem ogólnopolskiego medium. Nierzetelne informacje napisane i pokazane szerokiej opinii publicznej przez kanał i portal TVN24, godzą niestety także w wizerunek naszych dzieci oraz nas - rodziców. Nasze dzieci zostały mimowolnie wplątane w prywatne, interpersonalne rozrachunki dorosłych.

Jednocześnie wyrażamy także swój żal i oburzenie, iż redaktor TVN nie zadał sobie trudu, żeby porozmawiać, a następnie upublicznić w swoim tendencyjnym materiale, opinii pozostałych rodziców i uczniów SMS Stężyca, jak również innych trenerów pracujących obecnie w tej szkole, czym naruszył pozytywny wizerunek szkoły budowany od kilku lat.

Wierzymy w prawdę i sprawiedliwość i stoimy murem za dyrektorem Akademii (SMS Stężyca).

(Ogłoszenie płatne)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%