Zamknij

Plastry przeciwbólowe – kiedy warto je stosować?

13:05, 23.06.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 13:05, 23.06.2023

Branża farmakologiczna stale się rozwija, dzięki czemu na rynku pojawiają się coraz to nowsze produkty uśmierzające ból i obrzęki. Jakie środki możesz zastosować, jeśli Twój organizm nie toleruje standardowych tabletek przeciwbólowych? Sprawdź, jak działają plastry na obrzęki i ból i przekonaj się, że warto je mieć w domowej apteczce.

Zwalczanie bólu na własną rękę często jest dość problematyczne. Wynika to z faktu, że nie nie na wszystkie dolegliwości i obrzęki działają standardowe leki do połykania. Stosując plastry przeciwbólowe, można działać punktowo i to przez dłuższy czas. To zwiększa realne szanse na wygraną z bólem i zmniejszeniem uczucia dyskomfortu.

Plastry ze środkiem przeciwbólowym – wskazania i przeciwwskazania

Wskazania do zastosowania plastrów przeciwbólowych to przede wszystkim problemyz układem pokarmowym lub wątrobą. Jeśli nie jesteś w stanie połknąć tabletki, możesz zdecydować się na plastry ze środkami uśmierzającymi ból. Arkusze do przyklejania na bolące miejsca przenikają bezpośrednio do źródła problemu z ominięciem żołądka.

Plastry o działaniu przeciwbólowym można stosować w trakcie występowania takich problemów zdrowotnych, jak:

  • bóle pleców, szyi, stawów,
  • skurcze mięśni,
  • urazy sportowe,
  • bóle menstruacyjne.

Oczywiście są też pewne przeciwwskazania do naklejania plastrów ze środkami przeciwbólowymi. Trzeba unikać takich metod walki z bólem, jeśli skóra w wybranym miejscu jest podrażniona. Nie należy też stosować plastrów bezpośrednio na otwarte rany, a także bezwzględnie u osób, które cierpią na atopowe zapalenie skóry.

Jaki jest skład plastrów przeciwbólowych?

Plastry o działaniu przeciwbólowym występują w kilku wersjach, np. rozgrzewającei chłodzące. Zależnie od wybranej odmiany produktu w składzie znajdują się takie składniki aktywne, jak:

  • sproszkowane żelazo,
  • węgiel drzewny,
  • salicylan glikolu,
  • kapsaicyna,
  • fentanyl.

Substancje zawarte w składzie plastrów przeciwbólowych są dostępne bez recepty, dzięki czemu można je zdobyć bez konieczności odbycia wcześniejszej wizyty u lekarza. Na rynku są dostępne też plastry transdermalne, które zawierają wyjątkowo silne leki przeciwbólowe. Te są zalecane wyłącznie na silne bóle, które nie ustępują słabszym lekom.

Zastosowanie plastrów przeciwbólowych – krok po kroku

Przyklejenie plastra przeciwbólowego w miejsce z obrzękiem i dolegliwościami bólowymi jest proste. Wystarczy wyciągnąć produkt z opakowania, oderwać plakietkę zabezpieczającą warstwę kleju i środków przeciwbólowych, a następnie przykleić plaster w pożądane miejsce.

Użycie plastra nie zajmie Ci więcej niż minutę. Pamiętaj, aby przyklejać je tak, aby nie podrażnić skóry i mieć możliwość szybkiego zerwania, np. gdyby plaster powodował dyskomfort po rozgrzaniu.

Ile kosztują plastry redukujące ból i obrzęki?

Średnie ceny plastrów przeciwbólowych rozgrzewających lub chłodzących oscylują w granicy kilkunastu złotych za sztukę. Można je nabyć w aptekach stacjonarnych lub internetowych, np. https://aptekamedkon.pl/, a także na stacjach benzynowych i w supermarketach.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%