Zamknij

Co warto wiedzieć o studiach podyplomowych?

13:00, 16.01.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 13:00, 16.01.2024

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się studia podyplomowe. Spore grono osób chce się dokształcać w różnych kierunkach. Częstym powodem podjęcia się dodatkowej nauki są również wymagania w pracy. Nowe umiejętności skutecznie wspomagają pozyskiwanie lepszych stanowisk czy awansowanie na wyższe szczeble kariery. Studia podyplomowe to też dobra opcja, jeśli ktoś chce całkowicie odmienić swoje życie i zmienić zawód. Sprawdź, czy warto zdecydować się na podyplomówkę oraz ile trwają takie studia!

Studia podyplomowe to opcja dla kandydatów po studiach inżynierskich, licencjackich czy magisterskich. Nie muszą być kontynuacją wcześniej ukończonych kierunków. Mogą dotyczyć całkowicie innej dziedziny. Wiele osób decyduje się na takie studia w celu przekwalifikowania się na inny zawód.

Studia podyplomowe — ile trwają?

Dynamicznie zmieniający się rynek pracy sprawia, że spora liczba osób rok rocznie decyduje się na rozwój i studia podyplomowe. W Polsce taki rodzaj kształcenia trwa zwykle 2 lub 3 semestry. Ostateczny czas trwania zależny jest od wymogów, jakie niesie ze sobą konkretny kierunek oraz zakres materiału, jaki muszą przyswoić studenci. Nie da się ukryć, że studia podyplomowe są rewelacyjną opcją pozyskania cennej wiedzy w dość krótkim czasie.

Do zalet studiów podyplomowych możemy szczególnie zaliczyć ich nieskomplikowaną formę. Można je śmiało łączyć z pracą na etat, rodzicielstwem i wieloma innymi aspektami życia codziennego.

Jak wygląda rekrutacja i na jakie kierunek warto się zdecydować?

Zapisy na studia podyplomowe, jakie oferuje chociażby WSB - NLU, nie są trudne. Rekrutacja polega głównie na złożeniu kompletu wymaganych dokumentów w ściśle wyznaczonym terminie. Wśród tych dokumentów powinno znaleźć się:

  • podanie o przyjęcie na studia;
  • oryginał dowodu osobistego do wglądu;
  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych;
  • dwa zdjęcia o rozmiarze 35 x 45 mm;
  • potwierdzenie dokonania odpowiedniej opłaty.

Zanim złożone zostaną dokumenty, warto dokładnie zastanowić się nad wybranym kierunkiem. Wiele zależy od tego, czy konkretny kierunek kształcenia będzie w stanie zagwarantować odpowiednie umiejętności, wiedzę czy uprawnienia.

Oferta uczelni z kierunkami podyplomowymi jest bogata. Wiele zależy od placówki, jednak uczelnie te corocznie zrzeszają tysiące zainteresowanych różnorodnymi kierunkami, w tym psychologią, zarządzaniem, marketingiem.

Studia podyplomowe — dla kogo?

Zastanawiasz się, czy studia podyplomowe to dobra opcja dla Ciebie? Taki typ kształcenia fantastycznie sprawdzi się u osób, które ukończyły już jakiekolwiek studia wyższe. Tutaj nie ma znaczenia wiek kandydata na studia, a jego realne zainteresowania czy zapotrzebowanie w pracy. Studia podyplomowe są fantastyczną perspektywą dla osób bezrobotnych, którym ukończone studia nie pomogły w znalezieniu odpowiedniej pracy.

Nie rezygnuj z kształcenia tylko ze względu na wiek, status materialny czy sytuację rodzinną. Pamiętaj, że warto inwestować we własny rozwój oraz stawiać na własne szczęście i karierę!

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%