Zamknij

Projektowanie i budowa hal stalowych – jak to wygląda w praktyce?

art. sponsorowany + 12:09, 26.03.2024 Aktualizacja: 12:09, 26.03.2024

Wzniesienie konstrukcji hali przemysłowej wymaga przede wszystkim stworzenia szczegółowego projektu, skontaktowania się z dostawcami materiałów budowlanych oraz przygotowania gruntu pod całą konstrukcję. Kto powinien zająć się realizacją takiego przedsięwzięcia? Przejdź dalej i dowiedz się, jak przebiega budowa hal stalowychw praktyce.

Nowoczesne konstrukcje stalowe to rozwiązania, które zachowują swoją trwałość na wiele lat z gwarancją bezpiecznej eksploatacji. Dla firm, które działają w branży produkcyjnej lub przemysłowej, budowa hal stalowych jest realizowana wtedy, kiedy w grę wchodzi rozwój przedsiębiorstwa. Aby inwestycja przebiegła pomyślnie, niezbędne jest wsparcie fachowców.

Od czego zacząć inwestycję w halę stalową dla przemysłu?

Pierwsze kroki w kierunku wzniesienia wytrzymałej konstrukcji stalowej dla firmy przemysłowej to znalezienie firmy projektowej i zakup działki budowlanej. Kompleksowe projektowanie hal stalowych to usługi realizowane głównie przez wyspecjalizowane biura projektowe.

Sam projekt jest podstawą, aby późniejsze prace budowlane przebiegały zgodnie z aktualnymi przepisami i wymogami technicznymi. W projekcie hali stalowej trzeba uwzględnić:

  • typ materiałów użytych do stworzenia konstrukcji,
  • powierzchnię użytkową,
  • wysokość ścian,
  • metody wzmocnienia konstrukcji,
  • rodzaj zastosowanego dachu.

Nowoczesne konstrukcje stalowe powinny być odporne an oddziaływanie dużych obciążeńi czynników atmosferycznych np. wiatru, zmiennych temperatur, słońca. Głównie z tych względów warto powierzyć stworzenie projektu i jego realizację profesjonalistom.

Jak przebiega budowa hali stalowej w praktyce? Krok po kroku

Wzniesienie nowoczesnej i trwałej konstrukcji hali stalowej zawsze zaczynaj od ustalenia budżetu, stworzenia projektu i podpisania umowy z rzetelnym wykonawcą.Dopiero po zakończeniu etapu projektowania i planowania, możesz przejść do właściwych prac, które przebiegają następująco:

  1. Przygotowanie gruntu pod wzniesienie konstrukcji stalowej – najczęściej potrzebnesą fundamenty wylane na utwardzoną ziemię. To podstawa gwarantująca stabilność dla całej hali stalowej.
  2. Kolejny krok to dostawa na miejsce gotowych elementów konstrukcyjnych.
  3. Dalej przebiega montaż poszczególnych elementów stalowych z użyciem specjalistycznych dźwigów i podnośników. Wykonawca powinien zacząć od słupówi belek konstrukcyjnych, następnie rozkładając cały szkielet aż do poszycia dachowego.
  4. Kolejny krok to wykonanie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz montaż bram i drzwi.

Po zakończeniu prac budowlanych niezbędne jest przeprowadzenie inspekcji technicznej. Dopiero po uzyskaniu potwierdzenia odbioru konstrukcji przez nadzór budowlany możesz przystąpić do użytkowania wzniesionej hali stalowej.

Jakie firmy potrzebują nowoczesnych hal stalowych na wyłączność?

Nowoczesne hale stalowe to w dzisiejszych czasach najpowszechniej stosowane konstrukcje w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przemysłowych, transportowych i handlowych.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%