Zamknij
REKLAMA

Ile zarabia technik energii odnawialnej? Gdzie zrobić uprawnienia?

09.42, 18.06.2021 materiały patnera

Stabilna i pewna praca, a przy tym dobre wynagrodzenie, to cel większości ludzi. Daje ona poczucie bezpieczeństwa, możliwość planowania i realizowania kolejnych potrzeb. OZE, czyli odnawialne źródła energii, to obszerna gałąź gospodarki, która z każdym rokiem rośnie w siłę. Kuszą nie tylko zarobki, ale też możliwość otwarcia działalności i pracy z nowoczesną technologią.

Odnawialne źródła energii przez lata w Polsce raczkowały, a dziś obserwujemy nie tylko duże zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi, ale również innymi urządzeniami grzewczymi. Na eko rozwiązania stawiają duże firmy i osoby prywatne budujące albo modernizujące dom. Fachowców brakuje i to jest ta nisza, którą możesz wykorzystać już dziś!

Od czego zacząć?

Odnawialne źródła energii to szereg urządzeń, dzięki którym pozyskiwana jest energia z natury, wody, powietrza i gleby. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze i naturę. Tajniki tego, jak pozyskiwana jest energia, jak działają tego typu urządzenia, jak je konserwować i montować przekazywane są podczas szkoleń i kursów. Przykładem Szkoła Viessmann, a szczegóły na stronie: https://www.viessmann.edu.pl. Kształcenie składa się z dwóch kursów zawodowych, po których odbywa się egzamin. Czas nauki to 1,5 roku. Do szkoły zapisać mogą się osoby pełnoletnie, które maja świadectwo ukończenia szkoły zawodowej bądź średniej. I co ważne nie jest wymagana matura.

Aby zdobyć uprawnienia wystarczy zapisać się na kurs- w powyższej szkole wykłady są przez internet. Natomiast praktyka podczas weekendowych zjazdów.

Pensja rośnie z doświadczeniem

Zawód jest perspektywiczny, a zarobki są dobre. Wynika to z faktu, że fachowców jest mało i już na starcie można liczyć na dobrą pensję bądź ciąg zleceń przy własnej działalności. Zainteresowanie zawodem się zwiększa, stąd często wpisywane jest w wyszukiwarkę pytanie technik energii odnawialnej ile zarabia. Wysokość zarobków zależy od:

  • doświadczenia,
  • województwa,
  • miejsca pracy (mała, duża firma czy własna działalność),
  • obowiązków na stanowisku.

Najwięcej możliwości stwarza własna działalność. Zarobki nie są niczym ograniczone. Wszystko zależy od czasu poświęconego na pracę. Natomiast jeśli zdecydujesz się na etat, to już na starcie można liczyć na dobre wynagrodzenie.

Dodatkowe uprawnienia po kursie OZE

Decydując się na Szkołę Viessmann zyskujemy dodatkowy certyfikat. Uprawnia on do montażu urządzeń firmy Viessmann, z którymi bardzo często spotkasz się w swojej pracy. Taką możliwość bezpłatnego otrzymania certyfikatu mają wyłącznie słuchacze tej szkoły. Jednym słowem się opłaca! Po za tym można zaoszczędzić nawet 11 tys. zł na certyfikatach i szkoleniach, które są wymagane do zdobycia uprawnień.

Według ekspertów boom na OZE przed nami, a już brakuje fachowców. To szansa na dochodową i atrakcyjną przyszłość. Wystarczy zainwestować w siebie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%