Zamknij
REKLAMA

Czy warto wybrać spacerówkę na pompowanych kołach?

09:20, 11.01.2022 | .
Skomentuj

Popularne modele dziecięcych wózków spacerowych mają różne atuty. Klasyfikując je ze względu na rodzaj kół, bez wątpienia najbardziej uniwersalne są te pompowane. Dlaczego warto wybrać spacerówkę na pompowanych kołach? Co dzięki niej zyskamy? O plusach i minusach wózka na pompowanych kołach piszemy poniżej.

Idealne na każdy rodzaj podłoża

Jedną z najważniejszych cech wózków, w których producent zdecydował się na wykorzystanie kół pompowanych jest ich uniwersalność. Takie modele bez wątpienia poradzą sobie na każdym podłożu. Spacerując ulicami miast, bez problemu pokonają krawężnik, czy też schody. Piaszczysta plaża, czy też kamienista droga polna nie będą dla wózka z gumowymi kołami żadnym wyzwaniem. Są zwinne i dobrze się prowadzą. I właśnie za to rodzice cenią je najbardziej.

Płynna jazda w wózku z kołami gumowymi

Wózki z kołami pompowanymi, w porównaniu do kół piankowych, znacznie wyciszają spacery. Nawet jeśli nie mają wbudowanej amortyzacji, podróż będzie przyjemniejsza i bardziej płynna. Pomimo tego, że po złożeniu same koła zajmują sporo miejsca, komfort jazdy jest ważnym aspektem. Producenci często wyposażają ramy wózków w łatwy system demontażu kół. Nie trzeba w tym celu używać specjalnych narzędzi. Wystarczy ustawić koło w odpowiedniej pozycji, lub zwolnić blokadę i gotowe! Taka opcja sprawdza się w przypadku częstych podróży samochodem.

Tani i szybki serwis

Kolejną różnicą pomiędzy kołami piankowymi a pompowanymi jest kwestia serwisu. Koła wykonane z tworzywa sztucznego po uszkodzeniu należy całkowicie wymienić. Nie da się wykruszonego tworzywa uzupełnić. W przypadku kół pompowanych, kwestia serwisu jest bardzo prosta. Jeśli zejdzie powietrze, to w łatwy sposób można napompować dętkę. Nie trzeba w tym celu jechać do serwisu. Pompka, która często jest dołączona do zestawu z pewnością wystarczy. Jeśli dętka zostanie przebita również da się ją wymienić. Można się w tym celu udać do serwisu, lub do sklepu rowerowego, gdzie taką dętkę można kupić.  Koszt naprawy wynosi ok.30-50 zł i trwa dosłownie chwilę. Po usunięciu awarii można się ponownie udać na wspólny spacer na świeżym powietrzu.

Wózki z kołami pompowanymi są bardziej popularne

Na rynku są dostępne również koła żelowe. Gumowa powłoka wypełniona jest żelem co czyni je w zasadzie niezniszczalnymi. I tu koła pompowane mogą otrzymać minusa. Jednak biorąc pod uwagę wygórowaną cenę wózków z kołami żelowymi, to jednak pompowane ponownie wypadają  korzystniej.

Funkcjonalne w każdej sytuacji

Koła pompowane mają jeszcze jeden atut. Ich waga jest po prostu średnia. Koła wykonane z pianki są najlżejsze, a te żelowe ważą najwięcej. Modele wózków z kołami pompowanymi można spokojnie przenieść. Aby jednak obniżyć wagę spacerówki z kołami pompowanymi, można np. poszukać modelu o aluminiowej ramie. Lekki stelaż skutecznie obniży całkowitą wagę spacerówki. Przegląd najlepszych wózków z różnymi rodzajami kół znajdziemy w rankingu spacerówekhttps://boboking.pl/ranking-spacerowki

Reasumując, oto zalety kół pompowanych:

  • amortyzują jazdę wózkiem,
  • waga kół nie przeszkadza w przenoszeniu wózka, gdy jest złożony,
  • poradzą sobie zarówno w mieście jak i na bardziej zróżnicowanym terenie,
  • ich uniwersalność sprawia, że są ogólnodostępne w wielu popularnych modelach,
  • w przypadku uszkodzenia serwis kół pompowanych nie jest drogi,
  • cena wózków z kołami pompowanymi nie jest wygórowana.

Spacerówki osadzone na stelażu z kołami pompowanymi to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy nie lubią ograniczeń. W przystępnej cenie można nabyć spacerówkę, która sprawdzi się na każdym podłożu. Taki model spokojnie da się wnieść po schodach lub schować w bagażniku. Z powodu tak wielu plusów, te uniwersalne wózki spacerowe są bardzo często wybierane przez rodziców.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%