Zamknij
REKLAMA

Monitoring GPS: szansa dla biznesu

07:48, 19.05.2022 | art.sponsorowany

Na wstępie warto podkreślić, że menadżer zarządzający flotą pojazdów ma bardzo trudną i odpowiedzialną pracę. Musi na przykład dokładnie znać aktualną lokalizację samochodów należących do firmy oraz kontrolować wydatki na paliwo. Jakiekolwiek opóźnienia mogą zakłócić łańcuch dostaw, więc odpowiednie zarządzanie pracą kierowców ma naprawdę duże znaczenie. Aby ułatwić i usprawnić swoją pracę, menadżerowie flot wykorzystują systemy telematyczne, które zapewniają dostęp do ważnych danych w czasie rzeczywistym.

Największa korzyść dla użytkowników monitoringu GPS to naprawdę duża kontrola nad samochodami należącymi do floty. Ten nowoczesny system umożliwia bieżący nadzór nad zużyciem paliwa, czasem pracy kierowców oraz wywiązywaniem się z terminów dostaw. Dzięki temu menadżer zarządzający flotą ma możliwość sprawnego podejmowania decyzji, w czasie rzeczywistym reagując na zmieniające się okoliczności. W razie potrzeby może na przykład poinformować klienta o przewidywanym opóźnieniu lub inaczej rozdysponować zadania między kierowcami.


Dostęp do wielu danych
System monitoringu GPS pozwala kontrolować wiele różnych danych. Są to m. in. informacje dotyczące:

  • położenia pojazdu,
  • zużycie paliwa,
  • prędkości samochodu,
  • stylu jazdy.

Jak firma może skorzystać z monitoringu GPS?


Informacje pochodzące z monitoringu GPS docierają do menadżera niemalże w czasie rzeczywistym (co 90 sekund są aktualizowane). Dzięki korzystaniu z oprogramowania GPS można wygodnie kontrolować flotę samochodów i na przykład aktywnie zarządzać wyborem tras. Dokładnie i wyraźnie widać, gdzie w danej chwili znajdują się pojazdy, ponadto w aplikacji dostępne są takie informacje, jak na przykład status zadania czy szacowany czas zakończenia zlecenia. 
Taka formuła zarządzania flotą korzystnie wpływa na wydajność firmy i  pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze.


Jeszcze więcej korzyści


Kolejny istotny plus dla przedsiębiorstwa to możliwość obniżenia wydatków na paliwo. Dzięki monitoringowi GPS menadżer skutecznie zidentyfikuje przyczyny strat, co pozwoli mu na odpowiednią reakcję. 
Trzeba też wspomnieć o względach bezpieczeństwa, ponieważ ta kwestia również leży w obszarze odpowiedzialności menadżera floty. System telematyczny umożliwia kontrolę nad szkodliwymi zachowaniami kierowców, takich jak na przykład przekraczanie dozwolonej prędkości.
Możliwości, jakie daje monitoring GPS, przyczyniają się ponadto do poprawy procesu podejmowania decyzji biznesowych. Odbywa się to dzięki wkładowi, jaki mają dokładne oraz aktualne dane, ponieważ menadżer zarządzający flotą pojazdów może wówczas reagować z wyprzedzeniem na wszelkie problemy.


Podsumowanie


Zastosowanie nowoczesnych systemów telematycznych w celu zarządzania flotą samochodów poprawia wydajność i efektywność przedsiębiorstwa. Wszechstronne rozwiązania, takie jak w przypadku Verizon Connect, umożliwiają dostęp do wielu ważnych danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Kontrola i optymalizacja pracy kierowców odbywa się za pomocą intuicyjnej aplikacji mobilnej.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%