Zamknij
REKLAMA

Szybka gotówka – gdzie jej szukać?

09:31, 05.08.2022 | mat.partnera

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, gdy potrzeba szybkiej gotówki. Może przecieka pralka, dziecko chciałoby jechać na kolonię, trzeba wykupić lekarstwa albo samochód zepsuł się w drodze do pracy? W takich sytuacjach liczy się czas i to, aby szybka gotówka błyskawicznie wpłynęła na Twoje konto. Podpowiadamy, gdzie szukać takiej pożyczki online.

Czy każda pożyczka online to szybka gotówka?

Tak naprawdę pożyczka online i szybka gotówka to może być ten sam produkt, ale nie musi.

Pożyczki online odnoszą się do sposobu wnioskowania. Oznaczają więc, że wniosek o pieniądze można złożyć przez internet, tą samą drogą potwierdza się tożsamość i podpisuje umowę, a na koniec bez wychodzenia z domu pożyczone pieniądze wpływają na nasze konto.

Szybka gotówka zaś charakteryzuje takie pożyczki online, w których przelew jest wysyłany zaraz po podpisaniu umowy, dzięki czemu potrzebne środki możesz mieć na koncie nawet w 15 minut!

Są jednak instytucje, w których na zlecenie przelewu środków z pożyczki online trzeba poczekać kilka dni, więc w takim przypadku nie jest to szybka gotówka.

Gdzie szukać szybkiej gotówki?

Po szybką gotówkę najlepiej udać się do firmy pożyczkowej. Te instytucje bowiem naprawdę szybko zlecają przelewy, a do tego często mają konta w kilku bankach (można to sprawdzić na stronie internetowej pożyczkodawcy). Jeśli i Ty masz rachunek w tej samej instytucji, to szybka gotówka wpłynie na niego od razu po jej wysłaniu. Z kolei, gdy posiadasz konto w innym banku, to trzeba poczekać maksymalnie do kolejnego dnia roboczego.

Wszystkie firmy pożyczkowe oferują tylko pożyczki online, co oznacza, że nie musisz marnować czasu na dojazd, a potem stanie w kolejce w oddziale by złożyć wniosek o finansowanie czy podpisać umowę.

Banki również często reklamują kredyt online, ale zdarza się, że ich wewnętrzne procedury wymagają od klienta wizyty w placówce i wtedy to już nie jest szybka gotówka. Najczęściej zdarza się, to gdy nie korzystaliśmy wcześniej z usług danego banku i doradca musi osobiście potwierdzić tożsamość klienta oraz mieć jego wzór podpisu.

Szybka gotówka na konto bankowe

Szybka gotówka wpływa tylko na konto bankowe, nie można jej otrzymać w gotówce, dlatego że firmy pożyczkowe nie oferują swoich usług stacjonarnie.

Konto bankowe służy więc do tego, aby otrzymać pożyczone środki, a później spłacać raty. Często jest ono wykorzystywane do potwierdzania osiąganych dochodów, bo trzeba uzupełnić wniosek wyciągiem z konta z ostatnich 3 lub 6 miesięcy, który potwierdzi, ile zarabiamy.

Rachunek bankowy jest również wykorzystywany do potwierdzenia tożsamości. Aby otrzymać szybką gotówkę, trzeba bowiem wykonać przelew weryfikacyjny.

Konto jest więc niezbędne do tego, aby otrzymać finansowanie. Jeśli jeszcze go nie masz, to czym prędzej udaj się do placówki banku albo złóż wniosek przez internet.

5 sposobów na pozyskanie szybkiej gotówki

Jeśli potrzebujesz zastrzyku szybkiej gotówki, to oczywiście najprościej zorientować się w ofercie pożyczek online lub kredytów online. Trzeba jednak pamiętać, że pożyczone środki pozwolą Ci sfinansować pilny wydatek, ale trzeba je oddać wraz z należnymi odsetkami i prowizją. Będzie to więc rozwiązanie płatne.

Aby dorobić do domowego budżetu, możesz również znaleźć sobie dodatkową pracę. Często w marketach w weekendy albo w nocy są potrzebne osoby do układania towaru, albo sąsiedzi potrzebują opieki nad dzieckiem, gdy wychodzą wieczorami. Możesz również rozejrzeć się za pracą dorywczą. W sezonie łatwo ją znaleźć np. przy zbiorach owoców albo na budowach.

Nawet kilkaset złotych zarobisz, jeśli sprzedasz nieużywane rzeczy. W naprawdę prosty sposób możesz wystawić w internecie: ubrania, dodatki, sprzęt domowy, akcesoria czy dziecięce zabawki. Dzięki temu pozbędziesz się zalegających w szafach rzeczy, nadasz im drugie życie, ale i co nieco zarobisz.

Dobrym pomysłem na szybką gotówkę są także codzienne oszczędności. Oto przykładowe pomysły!

  • Wydasz mniej na domowe rachunki, jeśli: będziesz wyłączać światło w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa, zakręcać wodę podczas mycia zębów, używać zmywarki zamiast myć ręcznie itp.
  • Wydasz mniej na spożywcze zakupy, jeżeli: będziesz planować posiłki, na zakupy chodzić z listą, śledzić promocje czy ograniczać jedzeniowe zachcianki.
  • Wydasz mniej na ubrania, gdy np.: będziesz je kupować z drugiej ręki, postawisz na klasyczne rzeczy dobrej jakości, które posłużą dłużej i przestaniesz śledzić w mediach społecznościowych marki odzieżowe, które kuszą nowymi kolekcjami.
  • Wydasz mniej na środki czystości, jeśli: postawisz na marki własne dyskontów, będziesz zamawiać zbiorcze opakowania w internecie albo wykorzystać ekologiczne środki, takie jak ocet czy soda oczyszczona.
  • Wydasz mniej na rozrywkę, jeśli: zrezygnujesz z nieużywanych subskrypcji filmów czy muzyki, zaczniesz spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu czy sprzedasz nieużywane gadżety (np. słuchawki czy głośniki).

Czy szybka gotówka jest darmowa?

Szybka gotówka to pożyczka od firmy, więc podobnie jak nic w sklepach nie jest darmowe, tak taka usługa również nie jest. Warto jednak porównywać oferty różnych pożyczkodawców, aby szybką gotówkę znaleźć jak najtaniej. Im wyższa kwota Cię interesuje i im dłużej będziesz korzystać z pożyczonych pieniędzy, tym całkowita suma do spłaty będzie większa.

Na koszt takiej pożyczki składają się następujące elementy:

  • odsetki,
  • prowizja lub opłata przygotowawcza,
  • czasami ubezpieczenie.

Łączny koszt szybkiej gotówki odzwierciedla Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli wskaźnik, za pomocą którego możesz porównywać oferty w tej samej kwocie i okresie spłaty. Im niższe RRSO, tym pożyczka jest tańsza.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%