Zamknij
REKLAMA

Jak wygląda styl loftowy?

11.14, 12.09.2022 materiał partnera

Minimalistyczny styl loftowy cieszy się w ostatnich latach rosnącą popularnością. Kojarzy się nie tylko z estetyką, ale również z wygodą i funkcjonalnością. Otwarte przestrzenie połączone są z naturalnymi elementami i surowymi dodatkami, które tworzą niepowtarzalny efekt.

Czym jest styl loftowy?

Cechą charakterystyczną stylu loftowego jest przede wszystkim otwarta przestrzeń. Wypełnia ją naturalne światło słoneczne, które wpada do wnętrza przez wysokie i szerokie okna. Styl ten wiąże się też z obecnością wysokich sufitów i ograniczeniem ścianek działowych. Trend ten przywodzi na myśl budynki przemysłowe, z których czerpie inspirację. Najważniejszy jest w nim prosty, rozległy obszar, w którym dominują naturalne materiały, ceglane ściany i betonowe tynki.

Jaki kolor pasuje do stylu loft?

Styl loftowy łączy się przede wszystkim z kolorami takimi jak biel, czerń, szarość i brąz. Nie są to jednak jedyne barwy pasujące do stylu – mogą je posiadać tylko znajdujące się we wnętrzu dodatki. Warto postawić np. na ciemne podłogi. Styl loftowy jest nieodłącznie związany również z konkretnymi materiałami, takimi jak drewno, cegła, beton, stal i skóra. Dobre połączenie stanowią różne odcienie szarości, np. pod postacią ciemnego betonu i jasnych ścian. Dodatki i ramy stolików oraz regałów mogą mieć kolor kontrastującej czerni. Całość powinna być spójna, ale musi zawierać różne barwy.

Jaki obraz do loftu?

Wśród obrazów wykorzystywanych w stylu loftowym dominują m.in. fotografie miast i nowoczesne napisy. Stanowią one element charakterystyczny surowego wnętrza nadając mu przytulnego klimatu. Warto łączyć ze sobą w różnych pomieszczeniach obrazy o podobnej tematyce. Motywy znajdujące się na obrazach to np. mosty, samochody, szkice części ciała, schody, piękne krajobrazy i rozmaite abstrakcje. Najczęściej spotykana kolorystyka to biel, czerń oraz sepia. Warto wykorzystać też obrazy z kontrastowymi elementami – czerwonymi, różowymi lub pomarańczowymi.

Jaka tapeta do stylu loft?

We wnętrzach loftowych sprawdzą się tapety imitujące wykorzystywane w tym stylu materiały. Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na ułożenie naturalnych cegieł, mogą sięgnąć po tapety z tym motywem. Podobnie wygląda to w przypadku betonu. Na pierwszy rzut oka różnica między materiałem a motywem na tapecie jest niemal nie do wychwycenia.

Jak urządzić sypialnię w stylu loft?

Sypialnia loftowa powinna posiadać łóżko z prostą, metalową ramą. Kontrast będą stanowiły miękkie poduszki i wełniany koc. Do tego pomieszczenia pasują ściany imitujące beton. Ważny element stanowią dodatki, takie jak designerskie lampy, kufry czy książki ułożone na podłodze.

Jak urządzić salon w stylu loft?

W przypadku salonów kluczowy jest dobór elementów pod kątem kolorystyki. Najlepiej sprawdzą się ciemne, drewniane podłogi i jasne ściany. Bardzo ważna jest również symetria. Harmonię i podzielenie przestrzeni zapewni np. kominek obudowany stalą walcowaną. Miękka i jasna kanapa będzie wyrazistym i odświeżającym akcentem salonu. Warto dobrać do niej stolik kawowy z drewnianym blatem i metalowymi nogami.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem TanioBuduj.com.pl

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%