Zamknij
REKLAMA

Kto jest największym faworytem Ligi Europy UEFA?

13.33, 26.09.2022 materiał partnera Aktualizacja: 13.33, 26.09.2022

Liga Europy UEFA to rozgrywki, które z powodzeniem zastąpiły Puchar UEFA. W tych rozgrywkach udział bierze wiele zespołów, które mają piękną historię. Co roku w rozgrywkach udział bierze szereg drużyn, które nie potrafiły awansować do prestiżowej Champions League UEFA.  

Kto jest faworytem Ligi Europy UEFA w sezonie 2022/2023?  

Głównym faworytem Ligi Europy UEFA jest Manchester United, który to po początkowym kryzysie na początku sezonu zaczął grać naprawdę atrakcyjną piłkę. Erik ten Haag okazał się być specjalistą, którego Red Devils nie mieli od czasu odejścia na emeryturę sir Alexa Fergusona. Fani tej drużyny są spragnieni sukcesów dlatego też piłkarze nie mogą potraktować zawodów lekceważąco. Bardzo wiele obiecują sobie po obecnym sezonie także fani the Gunners, Arsenal zalicza się obecnie do drużyn, które grają bardzo atrakcyjny football. Arsenal zaczął rozgrywki od 2:1 przeciwko szwajcarskiemu FC Zurich. Z pewnością swoje ambicje ma również AS Roma, która to w zeszłym sezonie sięgnęła po triumf w Lidze Konferencji UEFA. Szkoleniowiec Jose Mourinho zasadniczo się zmienił, przed laty celował jedynie w triumf w Champions League, jednak teraz zależy mu na każdym laurze, kibice 'Wilków' stoją za swoim trenerem murem, gdyż po latach posuchy był pierwszym, który zdobył europejski laur. Nie należy zapominać również o lokalnym rywalu, o Lazio które, gra bardzo poukładaną piłkę.  

Czy 'spadkowicze' z Champions League mają szanse wygrać Ligę Europy UEFA? 

Drużyny które odpadają z rozgrywek Champions League bardzo często celują w triumf w Lidze Europy UEFA. Fani powinni zwrócić szczególną uwagę na grupę C Ligi Mistrzów w której grają Bayern, FC Barcelona oraz Internazionale Mediolan. Wszystkie te zespoły są bardzo mocne, mają bardzo interesującą historię oraz wiele sukcesów na swoim koncie. Można postawić tezę, że najsłabszym zespołem z tej trójki jest Inter, który prowadzi Simone Inzaghi. Włoch przed laty należał do solidnych zawodników, jednak stale pozostawał w cieniu swego brata, Filippo Inzaghiego. Po zakończeniu kariery zawodniczej okazało się, że mniej utalentowany piłkarsko zawodnik jest jednak lepszym mentorem, który potrafi dotrzeć do prowadzonych przez siebie graczy. Z pewnością warto również spojrzeć na grupę H Champions League, gdzie występują trzy bardzo mocne zespoły, Benfica Lizbona, Paris Saint- Germain oraz Juventus. Wszystkie te zespoły mają potencjał, by dobrze się odnaleźć w Lidze Europy.  

Czy Polacy mogą sięgnąć po triumf w Lidze Europy UEFA?  

Polskie zespoły klubowe nie biorą udziału w Lidze Europy UEFA, jednak w szeregach mocnych uczestników Ligi Europy UEFA znajdują się nasi zawodnicy. Nicola Zalewski, prowadzony w AS Roma przez Jose Mourinho lewy pomocnik zapewne chciałby sięgnąć po końcowy triumf. Portugalczyk udowodnił, że potrafi być konsekwentny w realizowaniu postanowień dlatego też 'Wilki' uchodzą za jednego z głównych faworytów do końcowego sukcesu. Z pewnością, gdyby FC Barcelona odpadła z rozgrywek Champions League i przeszła do Ligi Europy UEFA mogłaby uchodzić za głównego faworyta do końcowego triumfu, jednak fani Blaugrany nie dopuszczają do siebie myśli, że nie dotrą co najmniej do 1/8 Champions League UEFA.  

Śledzisz Ligę Europy? W takim razie sprawdź liga europy typy. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie. 

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%