Zamknij
REKLAMA

Poszukiwanie pracy w Polsce: najlepsze rady dla ukraińców

12.40, 05.10.2022 materiał partnera Aktualizacja: 12.40, 05.10.2022

Czy może Ukrainiec znaleźć dobrą pracę w Polsce? Zalecenia przy wyborze ofert pracy wraz z zakwaterowaniem. Co trzeba wiedzieć, aby dostać dobrą pracę?

Jak ukraińcom znaleźć pracę w Polsce wraz z zakwaterowaniem

Polska jest tradycyjnie dobrym miejscem pracy nie tylko dla mieszkańców samego kraju, ale także dla tych, którzy przyjeżdżają z innych krajów. Praca w Polsce jest szczególnie istotna dla Ukraińców. Nie ma w tym nic dziwnego: bliskość mentalności, a także brak problemów z dojazdem, to tylko dwa powody, które skłaniają Ukraińców do szukania pracy w Polsce. Jednocześnie dość duża liczba Ukraińców znajduje w Polsce doskonałą pracę, co czyni ten kraj jeszcze bardziej atrakcyjną opcją zatrudnienia. Oprócz tego, dostępna jest tu również praca dla ukraińców z zakwaterowaniem. Jest to świetna opcja dla tych, kto przyjechał niedawno, i nie posiada możliwości samodzielnie płacić za wynajem mieszkania.

Jaką pracę można znaleźć wraz z zakwaterowaniem

W Polsce jest sporo firm, w których kierownik oferuje możliwość zatrudnienia wraz  z zakwaterowaniem. Oznacza to więc, że firma opłaca mieszkania dla swoich pracowników lub nadaje pracownikom możliwość zamieszkania w hostelu. Zalety takich wakatów:

  • brak potrzeby tracić czas oraz pieniądze na poszukiwanie miejsca zamieszkania;
  • w zasadzie, wszystkie problemy społeczne okazują się szybko do rozwiązania;
  • relacje z kolegami z pracy stają się zaufane.

Krótko mówiąc, wiele osób poszukujących pracy szuka pracy wraz z zakwaterowaniem . Jak pokazuje praktyka, takie oferty są bardziej atrakcyjne dla osób, które przyjeżdżają same, czyli bez krewnych, członków rodziny. Często w takich hostelach jest też możliwość zjedzenia gotowego jedzenia, a sprzątaniem zajmują się specjalni pracownicy. Ludziom udaje się znacznie łatwiej zorganizować własne życie. W rzeczywistości mogą w pełni poświęcić się pracy.

Jeśli mówimy o znalezieniu pracy wraz  z zakwaterowaniem, to powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że głównie takie opcje są dostępne na obszarach produkcyjnych. Dla wielu firm wygodne jest wyposażenie hostelu dla swoich pracowników bezpośrednio na terenie przedsiębiorstwa. Ponadto w sektorze usług często oferowana jest praca wraz z mieszkaniem. Podobne propozycje można znaleźć dla truckerów, którzy często mieszkają w pełnoprawnych osiedlach.

W jaki sposób zatrudnić się w Polsce

Ukrainiec, który chce znaleźć pracę w Polsce, powinien najpierw wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie oferty. Najwygodniejszym sposobem na to jest skorzystanie z witryn agregujących, takich jak na przykład, Jooble. Ich zasadniczą cechą jest to, że oferty kilku firm są zbierane jednocześnie na jednej stronie. Jest to wygodne, ponieważ nie musisz spędzać zbyt wiele  czasu przy szukaniu odpowiedniej oferty dla siebie.

Po wybraniu interesujących Ciebie opcji możesz przystąpić do kontaktu z pracodawcą. Aby to zrobić, najlepiej skorzystać z nowoczesnej technologii. Oznacza to, że zaleca się teraz wysyłanie CV pocztą e-mail lub za pomocą komunikatora. Ponadto wiele witryn zapewnia możliwość natychmiastowego wysłania CV za pomocą przycisku kontakt.

Pracodawcy odpowiadają również przyszłym pracownikom online. Możemy śmiało powiedzieć, że jest to świetna opcja, ponieważ tak naprawdę czas spędzany na rozmowach i spotkaniach jest zminimalizowany.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%