Zamknij
REKLAMA

Bory Tucholskie - jakie atrakcje warto zobaczyć?

12:50, 07.01.2020 | materiały partnera

Bory Tucholskie to wyjątkowa część Polski, która zachwyca przede wszystkim pięknymi lasami. Osoby uwielbiające przyrodę z pewnością będą w pełni usatysfakcjonowane. Nie brakuje tutaj miejsc na długie spacery w towarzystwie rodziny, czy też przyjaciół. Bory Tucholskie atrakcje są zlokalizowane w różnych częściach regionu. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności warto jest ustalić, jakie miejsca zostaną odwiedzone. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć dobry obiekt noclegowy, który będzie znajdował się w dogodnym położeniu. Poniżej opisano kilka miejsc, które z pewnością warto jest odwiedzić będąc w tej okolicy.

Park Narodowy Bory Tucholskie

Jest on zlokalizowany w miejscowości Charzykowy. Opisywany park jest wyjątkowo urokliwy. Pewne jest to, że spełni on oczekiwania osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Marzysz o samotnym spacerze? Chcesz uniknąć tłumu turystów? Jeśli tak, to przedstawiane miejsce jest właśnie dla Ciebie. To również prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy kochają wycieczki rowerowe. Poruszanie się jednośladem nie stanowi najmniejszego problemu. Opinie odwiedzających potwierdzają, że jest to obiekt dla osób w każdym wieku. Wielu uważa, że park stanowi prawdziwe oderwanie od cywilizacji. Możemy oderwać się od codziennych obowiązków. Nie można zapomnieć o zapierających dech w piersiach krajobrazach. Warto jest się zatrzymać i napawać się wyjątkowym klimatem. Zarówno trasy spacerowe, jak i rowerowe zostały bezbłędnie przeprowadzone. Sprawia to, że każdy zwiedzający może liczyć na odrobinę prywatności.

Gołąbek-Bory Tucholskie

Jest to nic innego, jak niewielka osada leśna, która położona jest w Tucholskim Parku Krajobrazowym. Trzeba zaznaczyć, że wielu turystów nie ma pojęcia o jej istnieniu. Szczególnym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszy się Jelenia Wyspa, czyli ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. Gołąbek posiada powierzchnię około trzech hektarów. Miejsce to powinni odwiedzić w szczególności miłośnicy przyrody. Wynika to z faktu, że rośni tutaj ponad 150 gatunków drzew oraz krzewów. Osoby, które pragną wykonać pamiątkowe fotografie mogą skorzystać z punktu widokowego.

Kręgi Kamienne w Odrach

To wspomnienie gotyckiej osady. Znajdują się tutaj kamienne kręgi, które przypominają o historii tego miejsca. Wokół znajdują się tereny leśne, dzięki którym panuje tutaj wyjątkowy klimat. Z pewnością zadowoli to tych, którzy potrzebują ukojenia zmysłów oraz wyciszenia. Osoby odwiedzające potwierdzają, że można tutaj naładować się pozytywną energią. To kolejna atrakcja dla tych, którzy nie lubią typowo turystycznych lokacji, gdzie panuje hałas i tłok.

Akwedukt w Fojutowie

To miejsce, gdzie można pospacerować i cieszyć się naturą. Nie brakuje tutaj ścieżek spacerowych, co stanowi niewątpliwą zaletę. Miejsce to jest spokojne, ciche, a przede wszystkim piękne. Tereny są urozmaicone, co z pewnością dla wielu będzie stanowić sporą zaletę. Na uwagę zasługują również wieże i platformy widokowe. Dzięki nim wszystko będziemy mogli zobaczyć z wysokości. Warto wiedzieć, że krzyżują się tutaj dwie rzeki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć ze sobą kocyk i urządzić piknik w magicznych warunkach przyrody. Nieopodal znajduje się sklepik z pamiątkami, gdzie można zakupić sobie ciekawy drobiazg.

Nocleg w Borach Tucholskich

Noclegi powinny być przede wszystkim dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Określmy, jaka lokalizacja byłaby najlepsza. Poszukując obiektu w samym centrum Borów Tucholskich należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Najważniejsze jest to, aby standard był wysoki, a wewnątrz panował przyjazny klimat. Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się pensjonat Przystanek Tleń. Jest on położony w dogodnej lokacji, a więc nie będziemy mieć trudności z dotarciem do danego miejsca. Nie ma znaczenia, czy poruszamy się samochodem, czy też jednośladem. Różnorodność pokojów sprawia, że każdy wybierze coś odpowiedniego.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone