Zamknij
REKLAMA

Serum – najlepszy przyjaciel zabieganej kobiety

09:58, 13.05.2020 | materiały partnera

Współczesność wymaga od nas dynamiczności – musimy szybko pracować, szybko się przemieszczać, a potem szybko się regenerować, by mieć siłę na kolejną gonitwę. Często w kieracie codziennych zadań trudno nam znaleźć czas na wielogodzinną pielęgnację, a przecież zawsze chcemy wyglądać ładnie i świeżo. Dlatego warto postawić na skoncentrowaną moc kosmetyków. Panie i panowie, przed wami serum.

Czym jest serum?

Serum to, w najprostszym przełożeniu, koncentrat danego kosmetyku. Ma on znacznie intensywniejsze działanie, a jego formuła jest tak skonstruowana, aby efekty były widoczne w krótszym czasie. Odpowiada za to większe stężenie substancji aktywnych. Serum lubimy coraz bardziej i coraz częściej z niego korzystamy. Wśród popularnych kosmetyków tego rodzaju znajdują się takie jak serum doktor Ireny Eris czy przeciwzmarszczkowe serum Vianek. Często wybierane są w tej kategorii kosmetyki Estee Lauder – jak na przykład słynne serum naprawcze.

Jak dobrać odpowiednie serum?

Istnieje wiele typów tego kosmetyku. Jedne są intensywnie nawilżające, jeszcze inne mają odświeżać i rozświetlać, jednak najbardziej popularne są oczywiście te przeciwzmarszczkowe. Dzięki skoncentrowanej formule ich działanie jest bardzo skuteczne i odczuwalne, a po czasie nawet widoczne. Możemy zaopatrzyć się również w serum regenerujące, które nadaje się zwłaszcza po zimie czy lecie, kiedy skóra narażona jest szczególnie, ale także po pobytach w innym środowisku czy długotrwałym przebywaniu w miejscach klimatyzowanych. Osobną kategorię stanowi serum do ust, paznokci czy rzęs. To pierwsze intensywnie nawilża, drugie wzmacnia paznokcie i przyspiesza ich wzrost, ostatnie zaś przyczynia się do regeneracji rzęs na przykład po długotrwałym noszeniu tych sztucznych.

Czy serum to kosmetyk tylko dla dojrzałych?

Mitem jest, że serum, z racji swego zintensyfikowanego działania, nadaje się tylko dla dojrzałych użytkowniczek. Dzięki różnorodnym właściwościom zarówno młodsze, jak i te nieco starsze panie znajdą dla siebie odpowiedni kosmetyk. Jego intensywne działanie sprzyja cerze w każdym wieku i sprawia, że regeneracja czy nawilżenie następują znacznie szybciej, a zregenerowana i nawilżona skóra twarzy to coś, czego pragną kobiety w każdym wieku.

Czy serum ma właściwości lecznicze?

Używane przy skórze atopowej czy z problemami (jak trądzik albo łuszczyca) serum może mieć właściwości lecznicze, nawet jeśli w składzie nie ma substancji uznawanych za takie. W przypadku problematycznej cery zawsze trzeba zwracać szczególną uwagę na składy i to, czy nie znajduje się w nich jakaś szkodząca naszej wymagającej skórze substancja. Dobrym rozwiązaniem są naturalne kosmetyki, które czerpią swoje właściwości z wyciągów z ziół i roślin, które zawsze będą mniej inwazyjne. Warto również skorzystać ze specjalistycznych odmian serum, na przykład dostosowanych do cery trądzikowej czy takich, które nie będą potęgować złuszczania naskórka, co przy łuszczycy może być zabójcze dla kondycji twarzy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA