Zamknij
REKLAMA

Długoterminowa pożyczka online – kiedy lepsza niż kredyt?

14:03, 13.05.2020 | materiały partnera

Pożyczka i kredyt to zobowiązania finansowe, z których korzystamy, gdy potrzebujemy gotówki. Tak pozyskane środki możemy przeznaczyć na sfinansowanie pilnych wydatków lub na zakup sprzętu RTV/AGD, samochodu lub remont mieszkania. W niektórych przypadkach długoterminowa pożyczka online jest zdecydowanie lepsza niż bankowy kredyt.

Ponad trzy czwarte Polaków w wieku 18-64 lata twierdzi, że przynajmniej raz w życiu zaciągnęło pożyczkę lub kredyt. Dodatkowo 35% naszych rodaków przyznaje, że często korzysta z takich zobowiązań finansowych. Najczęściej Polacy decydują się na pożyczenie gotówki, gdy rzecz, którą chcą nabyć, jest zbyt droga, aby mogli ją kupić z własnych środków – tak robi 44% naszych rodaków. Z pożyczki korzystają także, gdy mają kłopoty finansowe (29%) lub pojawiają się nieprzewidziane wydatki (27%).

Statystyczny Polak ma 1,6 zobowiązania wobec różnych instytucji, firm pożyczkowych czy też rodziny. Polacy najczęściej pożyczają pieniądze na zakupy sprzętu RTV i AGD (43%), na remont (31%), na zakup samochodu (28%), mieszkania (16%) lub spłatę innych zadłużeń (11%).

Dla 42% naszych rodaków kredyty i pożyczki są czymś naturalnym, ale tylko pod warunkiem, że decyzję o ich wzięciu podejmują świadomie i są w stanie zwrócić zadłużenie. Dwie piąte Polaków stara się unikać długów, a jeśli już je ma, chce je jak najszybciej uregulować. 37% woli poczekać z zakupem wymarzonego produktu do momentu zaoszczędzenia potrzebnej sumy. 25% Polaków przed zaciągnięciem pożyczki czy kredytu kalkuluje, czy będzie w stanie spłacić zobowiązanie. Co trzecia osoba twierdzi, że gdyby potrzebowała jakiejś rzeczy, wtedy bez namysłu pożyczyłaby na nią pieniądze. Kolejne 30% z nas przyznaje, że zadłuża się, gdy chce kupić droższy produkt.

– Pożyczka lub kredyt to popularny sposób na sfinansowanie różnych potrzeb konsumentów. Najchętniej Polacy korzystają z takiego zastrzyku finansowego, gdy chcą nabyć produkt droższy, na który nie mają gotówki – zwraca uwagę ekspert marki hapipożyczki. – Przez wiele lat dużą popularnością wśród konsumentów cieszyły się kredyty, jednak obecnie ogromną konkurencją są dla nich długoterminowe pożyczki ratalne. Na tle innych produktów firm pożyczkowych wyróżniają się wysoką kwotą zobowiązania oraz możliwością spłaty w wygodnych miesięcznych ratach, co jeszcze niedawno było charakterystyczne dla kredytów gotówkowych. Należy jednak podkreślić, że pożyczki ratalne są dostępne online, co ułatwia i przyspiesza ich zaciąganie. W niektórych sytuacjach to ma duże znaczenie i buduje przewagę nad kredytem – podkreśla ekspert.

Pożyczka długoterminowa online – charakterrystyka

Pożyczka długoterminowa online to zobowiązanie, które jest udzielane najczęściej przez instytucje pozabankowe. Takie produkty pożyczkowe są oferowane za pośrednictwem serwisów internetowych, co bardzo ułatwia wzięcie pożyczki oraz załatwienie formalności.

Wszystkie procedury można wypełnić bez wychodzenia z domu, korzystając z komputera, tabletu lub smartfonu z dostępem do Internetu. Aby skorzystać z długoterminowej pożyczki online, wystarczy wejść na stronę www wybranej firmy pożyczkowej, określić tam kwotę zobowiązania oraz okres spłaty i wypełnić prosty formularz. Następnie trzeba jeszcze wykonać przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę na konto pożyczkodawcy i poczekać na decyzję pożyczkową. Jeśli jest pozytywna, środki zostaną szybko przelane na konto pożyczkobiorcy.

Pożyczka na raty – kiedy warto z niej skorzystać?

Pożyczka długoterminowa na raty dostępna online może być alternatywą dla kredytu bankowego. W przeciwieństwie do zobowiązania finansowego udzielanego przez bank firma pożyczkowa nie wymaga załatwiania bardzo wielu formalności, a pieniądze można otrzymać dość szybko. Istotne jest także to, że taką pożyczkę ratalną można wziąć przez Internet bez wychodzenia z domu, co przyspiesza otrzymanie gotówki.

Z długoterminowej pożyczki na raty online warto skorzystać, gdy potrzebujemy pieniędzy szybko i do tego chcemy uniknąć załatwiania bardzo wielu formalności. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, gdy znaleźliśmy w Internecie atrakcyjną promocję na produkt, który chcieliśmy zakupić od dawna i ta promocja właśnie się kończy. Załatwianie kredytu trwa dość długo i mogłoby się okazać, że bank nie pożyczy nam pieniędzy przed końcem wspomnianej promocji. Natomiast pożyczkę ratalną online można zaciągnąć błyskawicznie. To oczywiście tylko jeden z przykładów, ale dobrze pokazujący, na czym polega przewaga długoterminowej pożyczki online w niektórych sytuacjach. Wygoda i duża szybkość zaciągnięcia takiego zobowiązania ma niekiedy kluczowe znaczenie. Procedury bankowe trwają czasami nawet kilka dni. To o wiele za długo w przypadku pilnych wydatków (np. na leczenie). Firmy pożyczkowe działają zdecydowanie szybciej dzięki nowoczesnym sposobom weryfikacji oraz uproszczonym procedurom.

Długoterminowe pożyczki online spłacane w systemie ratalnym są nie tylko alternatywą dla kredytów bankowych, ale również wypełniają lukę na rynku finansowym. To propozycja dla tych osób, które potrzebują pilnie gotówki, nie chcą zmagać się ze skomplikowanymi formalnościami lub po prostu szukają sposobu, aby wygodnie pożyczyć pieniądze bez wychodzenia z domu.

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%