Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto przeprowadzić oczyszczanie organizmu?

09:54, 18.05.2020 | materiały partnera

Każdego dnia mamy kontakt z wieloma szkodliwymi substancjami. Zanieczyszczone środowisko, produkty zawierające chemikalia, pestycydy, środki konserwujące, metale ciężkie - wszystko to kumuluje się w organizmie, przyczynia się do wielu chorób, osłabia układ odpornościowy, negatywnie wpływa na metabolizm.

Pełna chemii żywność i toksyny są też przyczyną wielu chorób nowotworowych. Powodują również choroby serca i choroby neurologiczne. Wprawdzie nasz organizm posiada własny naturalny system oczyszczania, bierze w nim udział wątroba, nerki, płuca, skóra. Jednak ilość zanieczyszczeń, z którymi codziennie mamy kontakt jest na tyle duża, aby organizm sam poradził sobie z ich usuwaniem bez żadnych skutków ubocznych takich jak pogorszenie samopoczucia, spadek energii czy pogorszenie stanu skóry. Do czynników negatywnie wpływających na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd należy też stres.

Oczyszczanie organizmu to nie dieta odchudzająca

Oczyszczanie organizmu wiele osób myli z dietą odchudzającą. Ale dietę odchudzającą stosuje się w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, a przeprowadzenie detoksu ma inny cel niż dieta odchudzająca. To metoda usunięcia z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn.

Kiedy przeprowadzić oczyszczanie organizmu?

Oczyszczanie organizmu powinno się przeprowadzić wtedy, kiedy organizm sam wysyła nam sygnały, takie jak: kiepskie samopoczucie, drażliwość, brak energii, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia trawienia, tycie, problemy z cerą, włosami, paznokciami.

Dzięki oczyszczeniu organizmu opóźnimy procesy starzenia. Po diecie oczyszczającej organizm będzie łatwiej przyswajał składniki odżywcze, witaminy i minerały, a także przeciwutleniacze, dzięki którym przez dłuższy czas utrzymamy organizm w dobrej formie.

Przeprowadzenie detoksu organizmu zdecydowanie poprawi jakość życia. Gdy w organizmie obecne są toksyny, nie funkcjonuje on prawidłowo. Po przeprowadzeniu diety oczyszczającej takie dolegliwości, jak bóle głowy, stawów, problemy ze snem, zmęczenie powinny ustąpić. Poprawi się też pamięć i koncentracja, zyskamy energię.

Poprawi się stan cery, stanie się ona gładsza, bardziej jędrna i elastyczna. Dieta oczyszczająca usuwa z organizmu toksyny, które niekorzystnie wpływają na metabolizm a tym samym na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Przeprowadzenie detoksu organizmu pozwoli więc schudnąć. Częstotliwość przeprowadzania detoksu organizmu zależy od naszej diety i od trybu życia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA