Zamknij
REKLAMA

Obraz 3-częściowy do Twojego wystroju - czym kierować się przy wyborze?

12:39, 02.09.2020 | materiały partnera

Obrazy we wnętrzu zawsze będą modnym i ciekawym rozwiązaniem, aby uatrakcyjnić wygląd wnętrza, w którym na co dzień żyjemy lub pracujemy. Od wielu już lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się obrazy seryjne, czyli kompozycje stworzone z kilku mniejszych obrazów, tworzących jedną i spójną całość. Jeśli zastanawiacie się, jakie tryptyki warto wybrać do swojego biura lub mieszkania, nasze porady z pewnością pomogą Wam dokonać właściwej decyzji. Eleganckie obrazy 3 - częściowe sprzedawane są w profesjonalnych galeriach, a także na licznych stronach internetowych z aukcjami. W mediach społecznościowych wielu artystów prowadzi swoje strony, na których można na bieżąco złożyć zamówienie na ulubiony motyw lub wybrać to, co artysta pokazuje w galerii jako portfolio. Mimo że postęp techniczny i komercjalizacja także sztuk plastycznych sprawiły, że rynek malarski zalany jest dziełami fabrycznie drukowanymi, tradycyjne dzieła malarskie, wykonane za pomocą pędzli i prawdziwych farb nie zostały wyparte przez martwe płaszczyzny tkanin, gdzie wszystko jest totalnie płaskie. Wciąż kochamy tradycję. 

Obrazy 3 - częściowe - trafny wybór!

Każdy z nas może mieć inne, osobiste kryteria, czym chce kierować się przy wyborze tryptyku. Jeśli naszym zadaniem jest przyozdobienie ścian w ściśle określonym wnętrzu - to musimy dopasować tematykę obrazu do przestrzeni, aby wszystko ze sobą współgrało. Frywolny zestaw aktów raczej nie będzie pasował do poważnego gabinetu prawniczego tak jak egzotyczne ptaki do przestrzeni aranżowanej na salę konferencyjną. Przed zamówieniem tryptyku lub nabyciem w galerii warto sprawdzić, jakiej jakości blejtramy wykorzystuje się do tworzenia obrazu. Kupujemy tryptyki za konkretne ceny, wierząc, że konstrukcja ram oraz same płótna przetrwają bardzo długo i przez całe lata będą cieszyły nas swoim pięknem na ścianach. Nie ma nic gorszego, niż obraz z niestabilną ramą i niedbale naciągniętymi płótnami. Jest to prawdziwe świętokradztwo w świecie nie tylko artystycznym, ale również wśród wszystkich ludzi, którzy określają swój gust jako przyzwoity. 

Tryptyki o zróżnicowanej tematyce

Czasem, oglądając obrazy 3 - częściowe w danym miejscu od razu poddajemy się, twierdząc, że przez zbyt intensywną kolorystykę nie będą nam pasowały do wystroju naszego mieszkania. To najgłupsze wytłumaczenie, jakie można sobie znaleźć. Większość obrazów w bardzo żywych kolorach pasować będzie do klasycznie białych ścian i jasnych pastelowych odcieni. Biała farba na szczęście jest bardzo tania, więc jeśli zależy nam na tym, aby wybrane tryptyki zawisnęły na naszych domowych ścianach, to nie pozostaje nic innego jak zabranie się do roboty. Ważnym czynnikiem przy wyborze tryptyków naturalnie także jest ich cena. Nie da się ukryć, im większą sławą cieszy się dany artysta, tym droższe będą jego dzieła. Tryptyki ręcznie malowane mają prawo osiągać zawrotne ceny, ponieważ każda z tych prac jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Prawdziwi artyści nie działają szablonowo i jak najbardziej należy to docenić. 

Tryptyki znajdziesz w sklepie RoomArt na stronie https://www.roomart.pl/dekoracja-wnetrz/tryptyki/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA