Zamknij
REKLAMA

Zabawa i nauka przy okazji- czyli internetowe dyktanda dla każdego

14:47, 10.02.2021 | materiały partnera

Istnieje platforma internetowa, której celem jest dbanie o znajomość polskiej ortografii- nie należącej przecież do najprostszych. Jest to serwis https://dyktanda.pl/, która jest największym w Polsce serwisem z dyktandami. Warto go odwiedzić i sprawdzić swoją wiedzę- a nuż się czegoś nauczymy!

Należąca do https://edu-games.pl/ - EDU Games S.A. platforma powinna zadowolić każdego, kto chciałby rozwinąć swoje ortograficzne umiejętności. Nauka przebiega tam z wielką przyjemnością- to doskonały przykład na to, jak w ostatnim czasie rozwinął się sektor EdTech, polegający na wykorzystywaniu technik komputerowych do organizacji i zarządzania programami nauczania uczniów oraz studentów. Serwis dyktanda.pl odpowiedzialny jest za organizację największych dyktand w całym kraju. Trzeba przyznać, że stanowi to samo w sobie fantastyczną reklamę i bardzo kusi, by przekonać się na własnej skórze, jak działa strona.

Jak to działa?
 Po zalogowaniu się do serwisu do naszej dyspozycji pozostawiona zostaje cała masa testów sprawdzających naszą ortograficzną wiedzę. Dyktanda podzielone są na poziomy trudności: mamy takie dla klas szkół podstawowych (1-3, 4-6, 7-8), szkół średnich (jedna kategoria) oraz dla dorosłych. Po kliknięciu w wybraną kategorię, naszym oczom ukazuje się szereg tekstów, które sprawdzają określone umiejętności. Na tacy dostajemy informację, co konkretnie sprawdza dane dyktando i jakich pułapek możemy się spodziewać. Jest widoczny też średni wynik, jaki zdobywali inni użytkownicy, więc możemy porównać się z innymi po rozwiązaniu i przekonać się, jak wypadliśmy. Dyktanda może dodać każdy, ale to wcale nie oznacza, że są one niewiarygodne, bowiem podlegają procesowi weryfikacji i nie musimy martwić się tym, czy są to testy z najwyższej półki i bez błędów. Organizowane są często przez osoby zawodowo zajmujące się językiem polskim, więc możemy być spokojni.
 Poza standardową możliwością rozwiązania dyktanda w każdej chwili, możemy wziąć udział w licznych konkursach, które dostępne są w określonym czasie- zwykle jest to miesiąc albo i dłużej. Rywalizacja między użytkownikami jest bardzo mocną stroną serwisu i zdecydowanie motywuje do działania poprzez pokazanie innym, że jest się najlepszym.

Nie tylko dyktanda
Zrozumiałe jest jednak to, że nie każdy z nas lubi i chce rozwiązywać dyktanda. Być może uważamy się za nieomylnych lub po prostu poświęcamy energię na inne rzeczy. Platforma wychodzi naprzeciw także i takim jednostkom. Dyktanda.pl to nie tylko testy sprawdzające ortograficzną wiedzę- jest to również baza, zawierająca różnego rodzaju wypracowania, mogące z pewnością przydać się na lekcjach języka polskiego. Znajdziemy tam streszczenia lektur, poradniki- jak napisać dany tekst; wyjaśnienia trudniejszych słów oraz- jak na ortograficzny serwis przystało- wyjaśnienia, jak zapisać dane słowo i skąd się dany zapis wziął.

To platforma bardzo rozbudowana, którą doceniło już wielu użytkowników. Nie dajmy dłużej się namawiać i przekonajmy się sami, czy można uczyć się bawiąc oraz czy jest to skuteczne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%