Zamknij
REKLAMA

Ruch podczas pracy - ćwicz, będąc w biurze!

11:13, 15.09.2021 | materiały partnera

Siedzący tryb życia nie sprzyja naszemu zdrowiu - nawet dobrze dobrane biurko wymaga stałej pozycji siedzącej. Nasze ciała przystosowane są do ruchu, którego biurko i praca przy nim nie zapewnia. Na szczęście - dzisiejsza oferta biurek i mebli biurowych jest bardzo szeroka i znajdziemy wśród nich również rozwiązania, które pomogą zadbać o aktywność. Na co warto zwrócić uwagę? 

  • Biurko - jak się ruszać, pracując na siedząco?
  • Biurka biurowe: czym jest aktywne biuro?
  • Oferta biurek - meble do ćwiczeń 
  • Biurka narożne i inne: jak zmieniać pozycję podczas pracy?
  • Dlaczego warto zadbać o aktywne biuro?
  • Biurka z regulacją wysokości - co dają?

Biurko - jak się ruszać, pracując na siedząco?

Czy podczas pracy biurowej można zadbać o aktywność! Jak najbardziej! Sposobów na to jest wiele - doskonale sprawdzają się specjalnie zaprojektowane meble, dzięki którym aktywność staje się nawykiem i częścią pracy. 

Jednym ze sprawdzonych sposobów są stoły i biurka z regulowaną wysokością oraz aktywne, balansujące krzesła i stołki. Wielu przedsiębiorców decyduje się na spotkania konferencyjne przeprowadzane na stojąco - co poprawia naszą koncentrację i sprawia, że stajemy się bardziej zaangażowani i kreatywni. Doskonałym przyzwyczajeniem jest aktywne spędzanie przerw w pracy - do czego na pewno zachęcają umieszczone w biurze akcesoria do ćwiczeń. 

Biurka biurowe: czym jest aktywne biuro?

Aktywne biuro jest miejscem, które umożliwia pracę w sposób zgodny z potrzebami naszego organizmu. Takie środowisko pracy sprawa, że możemy zadbać o niezbędną dawkę ruchu i nie spędzamy całego dnia siedząc przed ekranem. Ciało wprawiane regularnie w ruch odwdzięcza się lepszym samopoczuciem, a praca wykonywana jest znacznie bardziej efektywnie, szybko i w dobrej atmosferze. 

Oferta biurek - meble do ćwiczeń 

Odpowiednie meble w biurze mogą umożliwić wykonywanie prostych ćwiczeń fizycznych podczas pracy. Najprostszym rozwiązaniem są biurka z regulacją wysokości i aktywne siedziska, jednak niektórzy decydują się posunąć o krok dalej. W takiej sytuacji w biurze można umieścić bieżnie i rowerki stacjonarne. Pracownicy będą mogli ćwiczyć podczas pracy - lub też aktywnie wykorzystywać przerwę w ciągu dnia. Takie działania są wręcz doskonałe dla naszego zdrowia - poprawiają krążenie krwi, wzmacniają serce i pozytywnie wpływają na samopoczucie. 

Biurka narożne i inne: jak zmieniać pozycję podczas pracy?

Regulowane biurka to świetne rozwiązanie, które jest dostępne w bardzo różnych formach. Biurko narożne, niewielkie biurko, biurka gamingowe, a może biurka nowoczesne? Każde z nich może mieć regulowaną wysokość, co będzie umożliwiało zmienianie pozycji podczas pracy - na zmianę ze stojącej w siedzącą. 

Doskonałym uzupełnieniem takiego biurka jest aktywne krzesło: balansujący stołek aktywuje mięśnie tułowia i pleców i przyczynia się do utrzymania prawidłowej postawy ciała. Podczas stania odciążamy plecy, dbamy również o mięśnie nóg i pośladków. Zmienianie pozycji to codzienna, dodatkowa porcja spalonych kalorii - a więc świetny sposób, by zapobiegać nadwadze! Choć wydaje się, że to niewielki wysiłek, powtarzany regularnie może przynieść zauważalne efekty. 

Dlaczego warto zadbać o aktywne biuro?

Aktywne biuro to wyraz troski o pracownika i o efektywność wykonywania zadań. Nowoczesne biurka to nie tylko biurka białe i biurka narożne o minimalistycznej formie, ale również meble, które umożliwiają aktywność podczas pracy. Warto w nie inwestować - tak wyposażone miejsce pracy promuje zdrowie i korzystnie wpływa na motywację pracowników. 

Podczas codziennej pracy często przez wiele godzin siedzimy. Wykazano jednak, że praca - obsługa klienta, tworzenie produktów, realizacja obowiązków - przebiega znacznie bardziej efektywnie, gdy dbamy o odpowiednią dawkę aktywności. To się po prostu opłaca!

Biurka z regulacją wysokości - co dają?

Korzystanie z biurek z regulacją wysokości ma wiele zalet. Przede wszystkim - możliwość zmieniania pozycji odciąża nasze plecy i sprawia, że unikamy bólu i dyskomfortu. Zmienianie pozycji to także dawka ruchu - niewielka, jednak wykonywana konsekwentnie przyczyni się do utraty tkanki tłuszczowej i schudnięcia. Biurka regulowane można w prosty sposób dostosować do indywidualnych potrzeb każdej osoby - w zależności od jej wzrostu i budowy ciała. Sprawia to, że praca jest znacznie bardziej komfortowa. Gdy stoimy, nasz głos jest bardziej donośny i wyrazisty - jeśli nasza praca polega na mówieniu, to wykonywanie jej na stojąco jest dobrym rozwiązaniem. Jak dobrać idealne biurko? Szeroki wybór biurek z regulowaną wysokością znajdziesz na stronie ajprodukty.pl/meble-biurowe/biurka-z-regulacja-wysokosci/6205343.wf.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać - sposobów na zadbanie o ruch w pracy biurowej jest naprawdę wiele. Nawet minimalistyczne biurka mogą zapewnić dużo interesujących możliwości, a dodając do tego sposoby spędzania wolnego czasu w przerwach w sposób aktywny - zapewniamy sobie zdrową dawkę ruchu. Aktywność gwarantuje nam niezbędny komfort pracy i ma kluczowe znaczenie, jeśli chcemy zadbać o nasze zdrowie. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%