Zamknij
REKLAMA

Jak bez doświadczenia rozpocząć karierę w branży UX?

09:40, 08.10.2021 | materiały partnera

Branża UX jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż w sektorze IT. Zawód UX designera jest zaliczany dzisiaj do najbardziej przyszłościowych. Dla osób bez doświadczenia, które marzą o karierze w branży UX bardzo istotne jest posiadanie niezbędnych umiejętności. Kwalifikacje, które umożliwiają aplikowanie do pracy w branży UX można zdobyć uczestnicząc w organizowanych online szkoleniach. UX Upgrade Bootcamp to platforma, na której takie kursy i szkolenia są udostępniane.

Kto może pracować w branży UX?

Naukę UX mogą rozpocząć wszystkie osoby – nawet te, które nigdy wcześniej nie zetknęły się z projektowanie,. Oczywiście z UX Upgrade Bootcamp o wiele łatwiej poradzą sobie osoby z pewnym branżowym doświadczeniem. Do osób tych zalicza się programistów, grafików, pracowników i absolwentów marketingu. Osoby, które chcą w branży IX odnieść sukces muszą przygotować się na to, że swoją wiedzę stale będą musieli poszerzać i uzupełniać.

Jak przygotować się do ubiegania się o pracę w branży UX?

Samo ukończenie UX Upgrade Bootcamp może nie wystarczyć, aby otrzymać wymarzoną pracę w branży UX. Osoby, które chcą taką pracę otrzymać powinny przygotować swoje portfolio. Oczywiście osoby, które nie posiadają doświadczenia w branży UX nie mogą pochwalić się makietą dużego serwisu, którą przygotowali podczas współpracy z dużymi firmami. Ale w portfolio mogą znaleźć się makiety realizowane podczas studiów, a nawet te zrealizowana na własne potrzeby. Rekruterzy doceniają to, że specjaliści UX decydują się na tworzenie projektów z zamiarem dołączenia ich do portfolio. Portfolio warto rozwijać jeszcze zanim zabierzemy się za poszukiwanie pracy.

Jakie są ścieżki rozwoju w UX?

W ciągu ostatnich kilku lat branża UX rozwinęła się bardzo mocno. W efekcie w branży tej jest obecnie bardzo wiele specjalizacji. Są to:

  • unicorn. Mianem tym określana jest osoba, która posiada bardzo szeroką wiedzę nie tylko z zakresu projektowania, ale także z zarządzania;
  • UX manager. Osoby te bardzo aktywnie pracują przy tworzeniu projektu. Nie tylko samodzielnie projektują, ale też organizują pracę zespołu i kierują nim.

UX to branża, która nieustannie się zmienia, a to znaczy, że nie wystarczy raz nauczyć się UX. Swoją wiedzę nieustannie należy pogłębiać i aktualizować. Dlatego też UX Upgrade Bootcamp to platforma szkoleniowa ciesząca się ogromnym zainteresowaniem nie tylko osób zamierzających poszukiwać zatrudnienia w branży UX, ale także tych, które w tej branży zdobyły już duże doświadczenie.

Rozwój świata cyfrowego sprawił, że projektowanie zorientowane na użytkownika stało się niezwykle popularne. Strona internetowa czy aplikacja mobilna zaprojektowane zgodnie z filozofią UX jest łatwa w obsłudze, pozbawiona błędów, a przede wszystkim przydatna dla użytkownika. User esperience (w skrócie UX) decyduje o tym, czy witryna będzie często odwiedzana przez użytkowników. W przypadku firm z branży e-commerce UX zadecyduje o tym czy firma odniesie sukces, czy wręcz przeciwnie – bardzo szybko zakończy działalność w sieci.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%