Zamknij

Nauka z kanapy

08:50, 12.10.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:50, 12.10.2021

Czy wiesz, że aby poszerzać swoją wiedzę, testować ją, a nawet porównywać ją z innymi nie potrzebujesz nawet wychodzić z domu? Dzisiejsza technologia ma na to zupełnie inne sposoby! Jeśli lubisz zdobywać wiedzę, ale nudzą Cię długie godziny spędzane nad książkami, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość- w sieci działają platformy, które pozwolą Ci na szybką powtórkę przed egzaminem, kartkówką czy innym testem. Przedstawimy Ci dzisiaj 3 najpopularniejsze platformy, które mają ogromną liczbę zadowolonych użytkowników, przynoszą wspaniałe efekty, a do tego są dostępne w dowolnym miejscu, gdzie tylko zechcesz. Gotowy? Zaczynajmy!

Język polski w pigułce

Jeśli stosy grubych lektur zawsze Cię przerażały, a epoki literackie zazwyczaj Ci się myliły, mamy dla Ciebie propozycję. Serwis dyktanda.pl to doskonały sposób na usystematyzowanie zdobytej wiedzy. Na stronie znajdziesz informacje zarówno z zakresu ortografii, stylistyki czy zasad językowych, jak i informacje z teorii, m.in. na temat wielkich pisarzy, epok literackich, streszczeń lektur. Są tutaj także dyktanda przeznaczone dla każdej grupy wiekowej, pogrupowane zgodnie z kolejnymi szczeblami edukacji. Znajdziesz tutaj dyktanda dla klas 1-3, 4-6, 7-8, jak i dla uczniów szkół średnich i dla dorosłych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu naszego ojczystego języka.

Serwis dyktanda.pl jest największą w Polsce platformą tego rodzaju. Należy do sektora EdTech, a do tego niezwykle dynamicznie się rozwija. Oprócz wzorów wypracowań, dyktand i informacji z zakresu teorii języka polskiego, użytkownicy mogą wziąć tutaj udział w wielu organizowanych konkursach i wydarzeniach specjalnych. Część z nich jest ściśle związana z ważnymi dla Polski wydarzeniami, część organizowana jest dla wyłonienia prawdziwego mistrza ortografii czy dyktanda. Każdy użytkownik ma możliwość przyczynić się do rozwoju strony poprzez dodawanie własnych dyktand, z których mogą korzystać inni użytkownicy.

Serwis https://www.dyktanda.pl/posiada również moduł przeznaczony do użytku szkolnego, co jest sporym ułatwieniem nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli, którzy zyskują gotowe pomysły na wartościowe i atrakcyjne dla uczniów lekcje.

Matematyka nie taka straszna, jak ją malują

Ręka w górę, kto lubi matematykę? Takich osób jest znacznie mniej niż tych, którzy przed każdą lekcją czują pewien niepokój. Wciąż panuje powszechne przekonanie, że do nauki matematyki trzeba mieć dar, talent i coś, z czym trzeba się urodzić. Nic bardziej mylnego! Wszystko można zrozumieć, jeżeli tylko wiedza podana zostanie w przystępny sposób, dokładnie taki, jak ma to miejsce w serwisie mathematics.live. Jest to platforma edukacyjna o międzynarodowym charakterze, dająca dostęp do wielu ciekawych opcji, które mają na celu ułatwienie nauki matematyki przez uczniów na każdym szczeblu edukacyjnym. O ile z matematyką w początkowych klasach szkoły podstawowej jesteśmy w stanie sobie poradzić samodzielnie, o tyle coraz bardziej skomplikowane zagadnienia w szkole średniej przysparzają sporo trudności. Serwis https://www.mathematics.live umożliwia przyjemną naukę i to bez wychodzenia z domu, bez presji i stresu. Co więcej, aby korzystać z serwisu, wystarczy jedynie założyć konto, a następnie przejść do nauki. Najaktywniejsi użytkownicy będą mieli okazję uczestnictwa w konkursach, w których do wygrania są cenne nagrody, m.in. komputery czy konsole do gier. Jest więc o co walczyć! Z takim serwisem nauka matematyki przestaje być skomplikowana i nieprzyjemna, a trakcyjny sposób jej przedstawienia sprawia, że uczniowie chętnie sięgają po kolejne testy i zadania.

Korepetycje online? To działa!

Serwis tutors.live to kolejny międzynarodowy serwis edukacyjny, skupiający uczniów, osoby dorosłe i korepetytorów. Platforma umożliwia szybkie znalezienie korepetytora online bądź na żywo w niemal każdej dziedzinie nauki. Nie musisz wychodzić z domu- z korepetytorem możesz spotkać się za pośrednictwem sieci. Co daje taka nauka? Przede wszystkim ogromną swobodę wyboru miejsca, ale i czasu nauki. Uczysz się tam, gdzie chcesz i wtedy, kiedy chcesz. Tempo nauki jest dostosowane do Ciebie, a Ty nie odczuwasz absolutnie żadnej presji. Nauka wchodzi Ci do głowy łatwo, a przyswojone informacje zostają zapamiętane na długi czas.

Jeśli martwisz się, że wybór korepetytora bez bezpośredniej z nim rozmowy jest ryzykowny, nie masz powodu do obaw. Na temat każdego korepetytora możesz przeczytać prawdziwe opinie, wystawione przez osoby, które już skorzystały z jego usług. Pozwala to na upewnienie się, że dany korepetytor ma odpowiednią wiedzę i pedagogiczne podejście. Zyskujesz sporo czasu, ale też spokój i wydajną, efektywną formę nauki, dostosowaną do Twoich potrzeb.Jeśli od zawsze marzysz, by stanąć po drugiej stronie i samodzielnie udzielać korepetycji z jakiejś dziedziny, z tym serwisem masz taką możliwość. Platforma tutors.live umożliwia prowadzenie własnego korepetytorskiego biznesu bez żadnych nakładów finansowych na IT. Oznacza to, że bez żadnych zobowiązań możesz spróbować swoich sił jako korepetytor, pomagając tym samym innym i przyczyniając się do rozwoju międzynarodowej platformy edukacyjnej.

Nauka stacjonarna, czy online?

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej jest postawić na tradycyjną formę nauki stacjonarnej, czy może zaufać nowoczesnym technologiom i postawić na edukację online. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż przez całe długie lata jedyną formą edukacji i sposobem na zdobycie wartościowej wiedzy były lekcje stacjonarne. Nie ulega jednak wątpliwości, że nauka online ma wiele niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim, pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, a nierzadko także pieniędzy. Łatwo to wytłumaczyć. Aby dostać się do szkoły czy do korepetytora, musisz nieraz pokonać całe zakorkowane miasto w godzinach szczytu. Jeśli decydujesz się na naukę online, wystarczy, że włączysz komputer, a lekcje już będą na Ciebie czekać. To zdecydowanie wielki plus. Poza tym, wiele serwisów, jak te wymienione powyżej, są dostępne za darmo. Oznacza to, możesz zdobywać wiedzę i umiejętności, nie płacąc za lekcje. To spora oszczędność, którą z pewnością docenisz. Nie ulega wątpliwości, że zaoszczędzenie czasu i środków finansowych przemawia za nauką online.

Kolejną zaletą nauki za pośrednictwem platform i serwisów edukacyjnych jest ogromna swoboda w doborze miejsca i czasu nauki. Tutaj właściwie nic Cię nie ogranicza. Możesz uczyć się wtedy, kiedy chcesz i gdzie chcesz, z dowolnego miejsca na świecie. Jeżeli wybierasz naukę samodzielną, bez nauczyciela, możesz uczyć się nawet w środku nocy, jeśli to właśnie wtedy poziom Twojej koncentracji jest największy. Wszystko zależy od Ciebie.

Nauka w serwisie tutors.live nie musi ograniczać się do samodzielnej nauki- możesz przecież skorzystać z usług korepetytora online. Jeśli jednak nawet decydujesz się na takie lekcje, wciąż masz ogromną swobodę i wolność nauki. Jej tempo jest dostosowane tylko do Ciebie. Nie musisz się spieszyć, nie masz na sobie żadnej presji. To daje ogromną swobodę i spokój, dzięki czemu informacje są lepiej i łatwiej przyswajalne. Presja czasu raczej na nikogo nie działa motywująco. Korepetytor online zapewnia 100% indywidualnego podejścia. Jeśli martwisz się o przygotowanie danej osoby do nauczania, sprawdź opinie. Po skończonych korepetycjach Ty także możesz wystawić korepetytorowi własną opinię, działając na rzecz rozwoju platformy, a jednocześnie ułatwiając korepetytorowi rozwój jest korepetytorskiego biznesu. Ty zaś zyskujesz wiedzę i kwalifikacje, które z pewnością prędzej czy później wykorzystasz na błyskawicznie zmieniającym się i rozwijającym się rynku pracy.

Nauka online święci dziś prawdziwe triumfy. Nic w tym dziwnego. Niewiele potrzeba, by poszerzyć zasób swojej wiedzy. Platformy edukacyjne, w szczególności zaś te wymienione powyżej, są przydatne zarówno dzieciom i młodzieży na każdym szczeblu edukacyjnym, dorosłym, którzy chcą sprawdzić i usystematyzować swoją wiedzę, ale także nauczycielom, którzy zyskują nowe narzędzie edukacyjne.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%