Zamknij
REKLAMA

Jaki multimetr cyfrowy wybrać?

09:18, 29.12.2021 | .
Skomentuj

Szukasz wielofunkcyjnego urządzenia pomiarowego do użytku profesjonalnego lub domowego? Wybierz multimetr cyfrowy, który z powodzeniem zastąpi kilka innych przyrządów. Do wyboru masz produkty różnego typu, wielu marek i o odmiennych funkcjach. Który multimetr cyfrowy będzie dla Ciebie najlepszy? Szukasz wielofunkcyjnego urządzenia pomiarowego do użytku profesjonalnego lub domowego? Wybierz multimetr cyfrowy, który z powodzeniem zastąpi kilka innych przyrządów. Do wyboru masz produkty różnego typu, wielu marek i o odmiennych funkcjach. Który multimetr cyfrowy będzie dla Ciebie najlepszy?

Podpowiadamy!

Co to jest multimetr cyfrowy?

Multimetr cyfrowy to urządzenie pozwalające na szybkie sprawdzenie podstawowych parametrów instalacji elektrycznej. Z jego pomocą uzyskasz dane na temat napięcia i natężenia prądu stałego oraz zmiennego, rezystancji oraz wykonasz test diod i tranzystorów. Wyższe modele możesz użyć do zmierzenia temperatury, poziomu głośności czy nawet natężenia światła.

Możliwe jest to dzięki wyposażeniu multimetru cyfrowego w przetwornik analogowo-cyfrowy. Sprzęt ten jest niezwykle prosty w obsłudze. Po przyłożeniu końcówek przewodów testowych do wybranego elementu instalacji elektrycznej automatycznie na wyświetlaczu cyfrowym multimetru cyfrowego ukaże się pomiar.

Multimetr cyfrowy – jaki rodzaj wybrać?

Multimetr cyfrowy to sprzęt, który doceniają zarówno profesjonaliści pracujący w branży elektrycznej, jak i amatorzy, w tym hobbyści zajmujący się naprawami elektroniki. Zastanawiasz się, jaki multimetr cyfrowy wybrać? W zależności od budowy, wielkości i sugerowanego sposobu zastosowania do wyboru masz multimetr cyfrowy: przenośny (nazywany ręcznym), stołowy i cęgowy.

Najmniejszy, najbardziej poręczny i najchętniej wybierany jest multimetr cyfrowy ręczny. Ze względu na kompaktową budowę, nie trzeba stosować wraz z nim dodatkowych złączy. Można go przenosić, dlatego najczęściej wykorzystywany jest jako urządzenie niezależne przez elektryków w branżach motoryzacyjnej, elektrycznej, związanej z robotyzacją itp.

Multimetr cyfrowy – wiele marek w TME.eu

Szukasz niezawodnego multimetru cyfrowego? Sprawdź naszą ofertę na TME.eu. W sprzedaży mamy różnorodne modele niemal wszystkich ważnych producentów aparatury pomiarowej. Są to multimetry cyfrowe przenośne takich marek jak Fluke, Extech, Axiomet, Beha-Amprobe, Brymen, UNI-T i Keysight Technologies.

Multimetry cyfrowe w TME.eu różnią się między sobą m.in. dokładnością pomiarów, funkcjami czy zastosowanymi zabezpieczeniami. Koszt uzależniony jest od poziomu zaawansowania sprzętu. Niezależnie od tego, czy szukasz sprzętu pomiarowego do 100, czy powyżej 1000 złotych, z pewnością znajdziesz go u nas!

Potrzebujesz pomocy w doborze multimetru cyfrowego? Skontaktuj się z nami na TME.eu. Nasi specjaliści udzielą Ci fachowej porady!

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%