Zamknij
REKLAMA

A. Bystron: obwodnica Kartuz i połączenie z lotniskiem to priorytety (video)

14:45, 12.09.2019 | Artykuł sponsorowany/materiał wyborczy Komitetu Prawo i Sprawiedliwość
fot.źródło/youtube/materiał wyborczy

Andrzej Bystron, kandydat na posła RP podkreśla, że Pomorze potrzebuje przede wszystkim nowoczesnych połączeń drogowych, które w sposób długoterminowy będą rozwiązywały problemy mieszkańców i przedsiębiorców. - Dzisiaj wszyscy jesteśmy bardzo mobilni, więc należy być otwartym - mówi Andrzej Bystron. 

Andrzej Bystron opublikował nowy spot wyborczy, w którym zwraca uwagę na konieczność poprawy sieci komunikacyjnej zarówno w ujęciu regionalnym, jak i dla mniejszych ośrodków takich jak Kartuzy. 

- Jako Radny RM w Kartuzach aktywnie uczestniczyłem w lobowaniu na rzecz powstania II etapu obwodnicy w od strony Grzybna w kierunku Prokowa i Łapalic. Taki kierunek rozwoju obwodnicy jest gwarantem rozładowania ruchu samochodowego w Kartuzach oraz uatrakcyjni obszary, w tej części gminy Kartuzy. - podkreśla Andrzej Bystron. - Włodarze zainteresowanych samorządów, w tym względzie powinni się uaktywnić. Mam na myśli przede wszystkim samorząd woj. pomorskiego, powiatu i gminy Kartuzy oraz gminy Sierakowice oraz Chmielno, których mieszkańcy są żywotnie zainteresowani, aby omijać korki w Kartuzach.

Według Andrzeja Bystronia ważną kwestią jest również budowa Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. 

- W jaki sposób inwestycja będzie realizowana dla jej użytkownika nie ma w ogóle znaczenia. W tym zadaniu jest bardzo duże pole do zrealizowania się aktywności mojej osoby posła - podkreśla Andrzej Bystron. - Niedawno zainicjowałem pomysł odtworzenia połączenia Kaszub z Lotniskiem w Gdańsku i dalej z Trójmiastem. Stworzona przeze mnie petycja również wychodzi naprzeciw szerokiej współpracy samorządów. Według mnie samorządy powinny myśleć perspektywicznie i dalekosiężnie. Nie powinny się zamykać, patrzeć tylko na krótkoterminowe potrzeby. Dzisiaj wszyscy jesteśmy bardzo mobilni i należy być otwartym. Ważna jest również modernizacja drogi nr 212, która przebiega przez 3 powiaty: lęborski, bytowski i chojnicki. To jest bardzo ważna droga łącząca duże miasta Kaszub Południowych. Znam jej jakość i uważam, że tą sytuację trzeba zmienić i inicjować plan przebudowy i modernizacji tego odcinka o długości ponad 100 km. Wszyscy wiemy też, że wjazd do Kościerzyny od strony Gdańska po powstaniu obwodnicy południowo - wschodniej w bardzo dużym stopniu poprawił ruch w samym centrom miasta. Jednak od strony Stężycy sytuacja komunikacji drogowej nie uległa zmianie. To również jest zadanie do realizacji.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA