Zamknij
REKLAMA

Kina, teatry i siłownie będą otwarte wcześniej niż zapowiadano

14:10, 12.05.2021 | PAP/M.Dz.
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

Premier Morawiecki poinformował w środę, że wspólnie z szefem resortu zdrowia Adamem Niedzielskim i Radą Medyczną postanowił dokonać pewnych modyfikacji związanych z planem wprowadzania łagodniejszych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19.

Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień - a dokładnie o osiem dni - na 21 maja, tak, żeby w reżimie sanitarnym, co warto podkreślać non stop, można było wcześniej te działy życia społecznego, społeczno-gospodarczego już uruchamiać - poinformował Morawiecki.

Dodał, że branża sportowa - kluby fitness i baseny będą mogły zacząć działać od 28 maja, czyli o jeden dzień wcześniej, niż do tej pory zakładano.

Pierwotnie planowano umożliwienie działania kin i instytucji kultury oraz obiektów sportowych od 29 maja.

Warto przypomnieć, że od najbliższej soboty 15 maja zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze. Będziemy mogli także m.in. zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. 

(PAP/M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

okruszkaokruszka

1 1

Co z tego skoro nie będzie nadal można kupić popcornu czy nachosów. 16:55, 12.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szałszał

0 0

"branża sportowa - kluby fitness i baseny będą mogły zacząć działać od 28 maja, czyli o jeden dzień wcześniej, niż do tej pory zakładano.":)
No poszaleli, jak słowo daję :) 12:13, 13.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%